15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mirosław Biedziak zaprasza do Zajączkowa

Psy z dalekiej północy, sokoły, zabytkowe pojazdy

Po raz piąty w Zajączkowie odbędzie się „Wyścig przez wieki”. Gospodarstwo Agroturystyczne „Cisawy koń” zaprasza w niedzielę 19 września od godziny 13.00. Imprezę wspólnie organizują: Stowarzyszenie Miłośników Koni i Sportów Konnych „Luzak”, Stowarzyszenie Rowerzystów „Odjechani Team” oraz Stowarzyszenie Miłośników Zabytkowej Motoryzacji „Pasjonat”.

„Wyścig przez wieki” organizowany w Zajączkowie od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko miłośników koni i motoryzacji. Wyścig to sztafeta odzwierciedlająca ewolucję sposobu przemieszczania się człowieka. Na specjalnie przygotowanej trasie rywalizować będą zespoły złożone z biegacza, jeźdźca, powożącego zaprzęgiem konnym, rowerzysty, motocyklisty, kierowcy samochodu i traktorzysty. Do tej pory drużyny złożone z siedmiu zawodników wystawiały gminy. W tym roku po raz pierwszy drużyny zgłaszają stajnie. – Celem zawodów jest propagowanie aktywności sportowo-turystycznej oraz kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem sportów konnych i rowerowych, propagowanie więzi międzypokoleniowej i wzmacnianie więzi rodzinnych, jak również promowanie gminy Pniewy, Zajączkowa oraz organizacji biorących udział w imprezie. Fani sportowych wrażeń mogą liczyć na nietuzinkowe widowisko – wyścigi zabytkowych traktorów – mówi organizator i gospodarz zawodów Mirosław Biedziak.

W tym roku dodatkową atrakcją będą pokazy traibballu, po polsku zwanego pasieniem piłek oraz Nose Work – pracy węchowej. – To dwa sporty kynologiczne, w których niezwykle ważna jest współpraca między człowiekiem i czworonogiem. Pierwszy raz gościmy miłośników ptaków drapieżnych, którzy przedstawią nam historię sokolnictwa oraz przygotują pokaz. Dla najmłodszych gości festynu przygotowane są konkursy sprawnościowe i inne atrakcje – zachęca Mirosław Biedziak. Oprócz zapowiadanych wydarzeń, organizatorzy przygotowują pokaz psów ras dalekiej północy (Malamutów) oraz pokaz ras i maści koni.

Podczas imprezy będzie można podziwiać pojazdy, które trudno dziś spotkać na drogach, a są w posiadaniu pasjonatów.

(sc)

Poprzedni
Następny