15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mieszkanki gminy Kaźmierz na pełnej wrażeń wyprawie

„Żegnamy stare, witamy nowe”

 W niedzielę, 18 lipca, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Gorszewicach wraz z grupą zaprzyjaźnionych osób, wzięły udział w wycieczce do Rogalina, Kórnika i Szreniawy.

W Rogalinie zwiedzano kościół p.w. Św. Marcelina. W jego podziemiach znajduje się mauzoleum, w którym pochowano członków rodziny Raczyńskich. Po świątyni oprowadzał przybyszy, wyczerpująco opowiadając jej historię, ks. proboszcz Adam Pawłowski.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w mszy św. w Radzewicach oprawionej przez ks. Pawłowskiego. Wycieczkowicze udali się też do pałacu w Rogalinie, gdzie zwiedzali jego imponujące wnętrza oraz przepiękny park ze słynnymi dębami – Lech, Czech i Rus.

Podczas niedzielnej wyprawy mieszkanki Gorszewic i towarzyszące im osoby dotarli i do Kórnika. W miejscowym arboretum podziwiano uroki przyrody.

– Jedni spacerowali, drudzy poszli na kawę, inni płynęli stateczkiem, a jeszcze inni po prostu odpoczywali. Jednym słowem pełen relaks. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Mogliśmy obejrzeć stare sprzęty, urządzenia i maszyny rolnicze.Dla najmłodszych to historia, coś niewyobrażalnego, nierealnego w dobie dzisiejszych technologii. Dla nas starszych – część naszego życia, sprzęty i urządzenia, które pamiętamy, które były używane w naszych domach na co dzień. No cóż, samo życie, żegnamy stare witamy nowe i tak od pokoleń. Po dniu pełnym wrażeń, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. A, że pogoda również nam dopisała, był piękny słoneczny dzień, więc w miłej atmosferze, w super towarzystwie spędziliśmy fantastyczny dzień – relacjonuje niedzielną wyprawę przewodnicząca KGW w Gorszewicach,  Krystyna Glanc.

ika

Poprzedni
Następny