15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ścieżkami legend i historii Chojna

Gry, zabawy i konkurs na najładniej przystrojony rower

W sobotę, 31 lipca, Stowarzyszenie Rewitalizacji Zabytkowych Cmentarzy „Koimeterion” w Poznaniu organizuje premierową rozgrywkę questu „Ścieżkami legend i historii Chojna”.

Quest to rodzinna gra terenowa, która zapewnia świetną zabawę przy zwiedzaniu, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

– Proponujemy poznanie popularnej letniskowej miejscowości, jaką jest Chojno, z zupełnie innej strony – odkrywając ciekawą historię i niesamowite legendy, związane z tym miejscem – mówi Joanna Wałkowska, prezes stowarzyszenia.

Oprócz rozgrywki na uczestników czekają też inne atrakcje, takie jak animacje dla dzieci, zwiedzanie Prywatnego Muzeum Kolejnictwa i minirajd rowerowy.
Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 przy budynku biblioteki (Chojno-Wieś 10).

Szczegółowy program imprezy przedstawia się następująco:
od godz. 15.00 – rejestracja uczestników i rozgrywki questu,
od godz. 16.00 – gry, zabawy i animacje dla dzieci,
17.00 – zwiedzanie Prywatnego Muzeum Kolejnictwa w Chojnie,
18.00 – minirajd rowerowy „Na poprzeczkę” i konkurs na najładniej przystrojony rower.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy na poszczególne punkty programu  odbywają się na miejscu (liczba miejsc ograniczona).

Quest „Ścieżkami legend i historii Chojna” opracowywany jest w ramach zadania: „Śladami dziedzictwa kulturowego Puszczy Noteckiej: tworzenie questów”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Zadanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Rewitalizacji Zabytkowych Cmentarzy „Koimeterion”, we współpracy z Fundacją Calamita, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Wronki, Kołem Gospodyń Wiejskich w Chojnie oraz Szkołą Podstawową im. Agnieszki Bartol w Chojnie. Wydarzenie objęte jest też patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Wronki.

(red.)

 

Poprzedni
Następny