15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Michalak burmistrzem, Strojny wiceburmistrzem!

W sobotni wieczór komitety wyborcze Piotra Michalaka i Pokolenia Szamotulan (Łukasz Heckert, Jerzy Najderek, Ilona Kaluga i Bernadeta Markiewicz) doszły do porozumienia w sprawie zawiązania koalicji w szamotulskiej radzie miejskiej. Co oznacza, że w nowej kadencji Szamotułami zarządzać będą te właśnie dwa ugrupowania, do których być może dołączą radni Prawa i Sprawiedliwości. A to z kolei oznacza, że ekipa Joanny Gzyl i Bartosza Węglewskiego może znaleźć się w zdecydowanej mniejszości.

Mało tego, o ile Piotr Michalak wygra w najbliższą niedzielę drugą turę wyborów burmistrzowskich, na mocy zawartego porozumienia funkcję wiceburmistrza Szamotuł obejmie dr Szymon Strojny (zanotował trzeci wynik w pierwszej turze wyborów burmistrzowskich).

– Odczuwam ogromną satysfakcję, że – o ile wygram drugą turę wyborów na burmistrza Szamotuł – będę mógł zaproponować mieszkańcom naszej gminy pana Szymona Strojnego na funkcję mojego zastępcy. Pan Szymon Strojny posiada tytuł doktora ekonomii, co stanowi solidną podstawę do skutecznego zarządzania finansami i rozwijania naszej społeczności. Pan doktor jest osobą kreatywną, dobrze zorganizowaną i otwartą na ludzi – powiedział naszej „Gazecie” Piotr Michalak.

– Moim priorytetem jest oddłużenie miasta, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, spełnienie najbardziej podstawowych potrzeb mieszkańców oraz efektywna realizacja wieloletnich inwestycji. Obiecujemy z panem Piotrem Michalakiem to, co możliwe i potrzebne – zapowiada Szymon Strojny. – O rowerzystach też pamiętamy – dodaje z uśmiechem.

Przy okazji przypominamy, że w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 19.00 w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach odbędzie się debata kandydatów na burmistrza Szamotuł.

Poprzedni
Następny