15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Medale dla długowiecznych par

Uroczystości jubileuszowe w gminie Duszniki

22 listopada w restauracji „Malibu” w Sękowie odbyła się uroczystość wręczenia medale „Za długoletnie pożycie” parom małżeńskim, które w roku 2021 obchodzą 50-lecie pożycia. Uhonorowano także pary z dłuższym, ale też krótszym stażem.

W gminie Duszniki była to druga w tym roku uroczystość adresowana do jubilatów. W czerwcu bowiem wręczono medale parom, które jubileusz obchodziły w roku 2020, a z uwagi na pandemię w tymże roku uroczystość nie odbyła się.

Na wspólne spotkanie jubilatów zaproszono nie tylko pary obchodzące 50-lecie małżeństwa, ale także małżonków ze stażem 55, 60 i 65-letnim. Uroczystości zaszczycili swoją obecnością także wójt Roman Boguś, przewodniczący Rady Gminy Marek Liszkowski, skarbnik Justyna Kaczmarczyk, sekretarz gminy Danuta Dolemba-Parzybut, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Kubiak oraz zastępca kierownika USC Jacek Lichocki.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał medale „Za długoletnie pożycie” następującym parom: Halina i Józef Brandyk z Dusznik, Halina i Stanisław Jóźwiakowscy z Dusznik, Barbara i Stanisław Konke z Młynkowa, Irena i Bernard Konopaccy z Dusznik, Alina i Józef Kukułka z Podrzewia, Wanda i Marian Lurka z Dusznik, Elżbieta i Zygmunt Nowaczykowie z Sarbii, Urszula i Jerzy Nowakowie z Ceradza Dolnego, Zofia i Stanisław Przewoźni z Niewierza, Krystyna i Marian Przybylscy z Dusznik, Irena i Bernard Ratajscy z Podrzewia, Teresa i Józef Strzeleccy z Sękowa. Życzenia z okazji 55-lecia pożycia małżeńskiego przyjęli: Czesława i Stanisław Błaszykowie z Młynkowa, Bożena i Bernard Bździel z Dusznik, Teresa i Józef Hirsch z Dusznik, Bożena i Henryk Matuszewscy z Niewierza. Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego świętowali: Helena i Jan Horemscy z Dusznik, Bożena i Wojciech Szymkowiakowie z Dusznik, Kazimiera i Bogdan Zielińscy z Dusznik. Gratulacje i życzenia z okazji 65- lecia związku otrzymali Zofia i Zygmunt Bilewscy z Dusznik. Życzenia skierowano także do dwóch par ze znacznie krótszym stażem. W tym roku „Srebrne Gody” obchodzili Karolina i Roman Boguś. Pamiętano również o 20-tej rocznicy ślubu państwa Pauliny i Marka Liszkowskich. Z tej okazji jubilaci otrzymali gratulacje i kwiaty. Na zakończenie części oficjalnej uczestników uroczystości zaproszono do wspólnej, pamiątkowej fotografii.

(sc)

                                                                                                                                              (sc

Poprzedni
Następny