15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Maciej Bieniek żegna się ze stanowiskiem wicewojewody

Rezygnacja ze „względów osobistych, rodzinnych”

– Głównym powodem mojej rezygnacji były względy osobiste, rodzinne – powiedział Polskiej Agencji Prasowej wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek. W piątek wieczorem Bieniek poinformował na swoim profilu fejsbukowym, że złożył rezygnację z urzędu.

– Głównym powodem mojej rezygnacji były względy osobiste, rodzinne. Byłem dzisiaj w urzędzie i za pośrednictwem wojewody Michała Zielińskiego złożyłem do pana premiera Mateusza Morawieckiego moją rezygnację. Rozmawiałem i z panem wojewodą i panią wicewojewodą Anetą Niestrawską. I tak czysto po ludzku, oczywiście, że będzie mi brakowało i pracy i ludzi i wojewodów. Może się wydawać, ze półtora roku to wcale nie tak długo, ale człowiek się zżywa i z pracą i przede wszystkim z ludźmi – powiedział PAP Maciej Bieniek.

W oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku podziękował „za wspólne ponad półtora roku pracy dla #Wielkopolska”. I dodał: „Dziękuję premierowi Mateusz Morawiecki, ministrom rządu i parlamentarzystom, wojewodom, samorządowcom, pracownikom Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i wszystkim, których spotkałem na swojej drodze w tym czasie. Szczególnie dziękuję swoim najbliższym współpracownikom, którzy udzielali mi ogromnego wsparcia podczas pełnienia urzędu. Do zobaczenia!”.

Zapowiedział, że będzie dalej działał na rzecz Wielkopolski i Polski, nie zdradził jednak swoich najbliższych planów. Zaznaczył, że poinformuje o nich  w najbliższych dniach.

Tymczasem w sobotę Rada Nadzorcza miejskiej spółki komunalnej Aqualift sp. z o.o. w Międzychodzie poinformowała o zmianach organizacyjnych: „Informujemy, że Rada Nadzorcza Spółki AQUALIFT powołała z dniem 1 sierpnia 2021 roku Pana Macieja Bieńka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Spółki. Dla Właściciela Spółki i jej Organów niezwykle istotny jest dalszy wzrost efektywności funkcjonowania Spółki, utrzymania bezpieczeństwa i ciągłości dostaw oraz dążenia do zapewnienia coraz lepszej jakości wykonywanych usług. Osoba Wiceprezesa z pewnością wzmocni potencjał Spółki ze względu na doświadczenie w pracy w administracji samorządowej i rządowej oraz posiadaną wiedzę o działalności spółek komunalnych”.

Bieneik pytany, co było dla niego największym wyzwaniem w czasie pełnienia funkcji wicewojewody wskazał, że najtrudniejsze zadania realizował w czasie pandemii COVID-19.

Ogólnoświatowa zaraza to stan, o którym jeszcze rok temu czytaliśmy w podręcznikach historii. Teraz musimy się z nią mierzyć na własnej skórze. Nie jest to łatwe, ale po tych wszystkich miesiącach jesteśmy już dużo mądrzejsi – mówił w kwietniu w rozmowie z naszą „Gazetą”.

Maciej Bieniek, obrzyczanin, w 2010 roku wygrał wybory samorządowe na burmistrza Miasta Obrzycko. Reelekcję uzyskiwał w 2014 i 2018 roku. Urząd piastował nieprzerwanie do 2020 roku. 24 stycznia 2020 roku premier Mateusz Morawiecki powołał M. Bieńka na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego.

(mal)

Poprzedni
Następny