15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Lisek ponownie wraca do domu!

Czwarty mityng skoku o tyczce w Dusznikach

            Po raz czwarty w Dusznikach odbędzie się międzynarodowy mityng skoku o tyczce „Lisek w domu”. Główny gospodarz imprezy, wielokrotny medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce, Piotr Lisek zaprosi po raz kolejny kolegów ze skoczni.

Rok 2024 jest szczególny, gdyż latem odbywają się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Każdy start, szczególnie w ostatnich tygodniach przed imprezą czterolecia może być traktowany jako kolejna okazja do sprawdzenia formy, korekty techniki, ale też należy być ostrożnym, by nie załapać kontuzji. Tegoroczne wydarzenie w Dusznikach będzie więc wyjątkowe.

Dokładnie 31 maja w mojej rodzinnej miejscowości, podpoznańskich Dusznikach zmierzą się absolutne gwiazdy światowej tyczki. Ubiegłoroczny adres imprezy spodobał się nam wszystkim, dlatego także w tym roku widzimy się przy BPiCAK w Dusznikach, a wejście główne na imprezę znajduje się od ul. Kolejowej. A kto dokładnie pojawi się w Dusznikach i zmierzy się ze mną w walce o wysokości? Tego dowiecie się śledząc właśnie to wydarzenie, już wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy i zaprezentujemy kolejnych zawodników mityngu – zachęca za pośrednictwem mediów społecznościowych Piotr Lisek.

Oprócz wydarzeń sportowych będą przygotowane bezpłatne atrakcje dla dzieci, jak skakańce, dmuchańce, gry i zabawy. Dla spragnionych przygotowane będą stoiska gastronomiczne. – Podobnie jak w roku ubiegłym Gmina Duszniki zadba także o dobrą zabawę po mityngu i zaprasza na imprezę muzyczno-taneczną! Liczę, że wspólnie doświadczymy wspaniałej zabawy i wielkich sportowych emocji, a z mojej strony mogę jedynie obiecać, że dam z siebie wszystko, by tych emocji było jak najwięcej! – zapowiada Piotr Lisek.

Początek imprezy dla dzieci zaplanowano na godz. 13.30. Początek konkursu skoku o tyczce o godz. 16.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Partnerami wydarzenia są: Gmina Duszniki, Bank Spółdzielczy SGB Duszniki, Powiat Szamotulski, Volkswagen Staszak, Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach, Polski Związek Lekkiej Atletyki, PKN ORLEN, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polanik oraz TVP Sport.

W poprzednich latach z zaproszenia Piotra Liska skorzystali między innymi mistrz świata Paweł Wojciechowski, mistrz Europy Robert Sobera, halowy wicemistrz Europy Emmanouil Karalis (Grecja), Ben Broeders (Belgia), Claudio Stechhi (Włochy), Niemcy Tom-Linus Humann i Gillian Ladwig czy olimpijczyk z Tokio Amerykanin Matt Ludwig.

Sławomir Chamczyk

 

Poprzedni
Następny