15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Harcerska baza w Jeleńcu potrzebuje pomocy!

W ciągu prawie 45 lat swojego istnienia Harcerska Baza Obozowa w Jeleńcu koło Sierakowa, należąca do Hufca ZHP Szamotuły, gościła setki obozów i tysiące harcerek, harcerzy i zuchów. Wiele dzieci i nastolatków z całej Polski, a przede wszystkim z naszych okolic, miało rozliczne okazje spędzić na niej swoje weekendy czy wakacje; poznać nowych przyjaciół i zdobywać sprawności i wspomnienia na całe życie.

Aktualnie baza potrzebuje jednak przejść niezbędny remont – tak aby mogła służyć kolejnym pokoleniom harcerzy i harcerek. Koszt tego remontu przekracza możliwości naszego hufca i nie możemy sobie na niego pozwolić wyłącznie z własnej kieszeni. Dlatego zwracamy się do mieszkańców powiatu szamotulskiego i powiatu obornickiego, na których działa Hufiec ZHP Szamotuły, o wsparcie zrzutki!

Remont odbędzie się „po harcersku”. Z jak największą ilością pracy własnej, wolontariackiej harcerzy i instruktorów hufca, a pozyskane środki będą wydawane tylko na niezbędne do remontu materiały.

W ostatnich latach udało się nam już wyremontować kuchnię, położyć nowy dach nad stołówką, wybudować plażę, położyć nowe kable i rury, wykopać rów odwadniający, postawić nowe prysznice oraz wiele nowego sprzętu, przede wszystkim namiotów.
Ale przed nami jeszcze większe wyzwania – musimy w najbliższym czasie wybudować nowy zbiornik na nieczystości płynne, przenieść magazyn oraz toalety, a także zakupić kontener sanitarny. Bez tego baza nie będzie mogła funkcjonować.

Dzięki Waszej pomocy nasza baza będzie mogła dalej służyć kolejnym pokoleniom harcerzy i harcerek. Włączcie się do tego pięknego dzieła!

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! Podajemy link do zrzutki: https://zrzutka.pl/sx2vj5#description

 

Marek Regdosz
Komenda Hufca ZHP Szamotuły

 

Foto: Baza w Jeleńcu to miejsce, gdzie odbyły się liczne obozy, złożono tysiące przyrzeczeń harcerskich, powstały niezapomniane przyjaźnie, a także miały miejsce niezliczone przygody

Każda złotówka przekazana na bazę pozwoli utrzymać Jeleniec w doskonałym stanie na kolejne lata, zapewniając tym samym niezapomniane chwile harcerskiej przygody dla przyszłych pokoleń

Poprzedni
Następny