15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kto zdobył Grand Prix 2022 roku?

Warcabowe mistrzostwa sołectw i osiedli gminy Wronki

W pięciu turniejach sołeckich rozgrywanych w listopadzie i grudniu uczestniczyło 35 zawodników i 12 drużyn. W piątek 16 grudnia w Wartosławiu poznaliśmy mistrzów warcabów 64-polowych.

Rozgrywki przeprowadzono w Pożarowie, Nowej Wsi, Marianowie, Kłodzisku i Wartosławiu. W każdym turnieju zawodnicy mogli zdobyć punkty w klasyfikacji indywidualnej. Dwóch najlepszych zawodników zbierało punkty także dla swoich drużyn sołeckich i osiedlowych. Organizatorem Grand Prix był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Gry Logiczne” we Wronkach, któremu pomagały sołectwo Pożarowo, gmina Wronki i partnerzy: – Nadleśnictwo Wronki, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o we Wronkach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach, Wroniecki Ośrodek Kultury, sklep „Catrina – trofea i puchary sportowe”, telewizja internetowa warcaby.tv, sołectwa Biezdrowo, Chojno, Kłodzisko, Marianowo, Nowa Wieś, Pakawie i Stróżki, osiedle Na Górce.

W ostatnim spotkaniu w Wartosławiu uczestniczyło 25 zawodników i 8 drużyn. W kategorii 11-14 lat na najwyższym podium znalazł się Filip Krause (Stróżki) przed Julią Sobkowską (Chojno) i Filipem Maśloną (Wronki). Wśród zawodników do 10 lat zwyciężył Oskar Lewicki (osiedle Na Górce) przed Wiktorem Krelą (Nowa Wieś) i Erykiem Niewińskim (Wronki).

Całe Grand Prix drużynowo wygrała reprezentacja sołectwa Chojno przed Wronkami i osiedlem Na Górce. W kategorii 11-14 lat wygrała Julia Sobkowska przed Filipem Krause i Szymonem Lewickim (osiedle Na Górce). W kategorii do lat 10 pierwsze miejsce zajął Wiktor Krela przed Oskarem Lewickim i Erykiem Niewińskim.
Wszyscy uczestnicy Grand Prix otrzymali pamiątkowe medale, a każdy obecny w Wartosławiu – nagrodę rzeczową. Były wśród nich m.in. zestawy warcabów, puzzle, piłki nożne, kubki, kostka Rubika, gry komputerowe i klasyczne, Sołtys Pożarowa Andrzej Bator ufundował dodatkowe pucharki dla najmłodszych zawodników.
Przedstawiciele sołectw otrzymali zestawy warcabowe do gry i treningów, które znajdą się w świetlicach sołeckich. W podsumowaniu cyklu i wręczeniu nagród uczestniczyli burmistrz Mirosław Wieczór, sołtys Wartosławia Witold Waroś, gminny radny Mariusz Makówka, przedstawiciel Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Sylweriusz Nowak i gminna maskotka – wroniecka wrona.

RB

Poprzedni
Następny