15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Aktorzy z „trójki” na scenie Halszki

Alicja Spychała z koleżankami i kolegami uratowała „Dziewczynkę z zapałkami

Dzieci z klasy III c Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach przygotowały, pod kierunkiem Magdaleny Skwary, spektakl „Dziewczynka z zapałkami”.

Na przedstawienie do szamotulskiego kina Halszka zaproszono rodziców, babcie, dziadków. Wystawiona w świątecznej aranżacji sztuka rozgrzała przybyłą do kina publiczność, owacjom nie było końca. Nie zabrakło nawet tradycyjnego rzucania kwiatów z widowni na scenę pod nogi artystów po spektaklu.

W kinie zorganizowaliśmy przedstawienie dla rodziców, dziadków, rodzeństwa. Wcześniej premiera przedstawienia dla uczniów naszej szkoły z klas pierwszych, drugich i trzecich odbyła się w budynku szkoły – mówi Magdalena Skwara, która przygotowała przedstawienie.

W spektaklu zaaranżowanym na podstawie baśni Jana Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, wystąpiły dzieci z klasy III c Szkoły Podstawowej nr 3.

– Na szczególną uwagę zasługuje odgrywająca główną rolę Alicja Spychała, u której dostrzegam zmysł artystyczny – potwierdza Magdalena Skwara. W scenariuszu przygotowanym przez uczniów „trójki” baśń kończy się szczęśliwie. Dzieci ratują zmarzniętą dziewczynkę, a przesłaniem ma być zwrócenie wszystkim uwagi na los samotnych, zwłaszcza zimą – w okresie świątecznym.

Po zakończeniu spektaklu, młodych aktorów na scenie odwiedził Święty Mikołaj, wręczając słodkie upominki. Nie zapomniano również o dzieciach zasiadających na widowni.

Przedstawienia sceniczne, w których dzieci mogą objawiać swoje zdolności, w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach organizowane są od wielu lat cyklicznie. Tematyka jest różnorodna, w zależności od okoliczności: wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Nauczyciela.

Po zakończeniu spektaklu, przedstawiciele rodziców podziękowali organizatorce Magdalenie Skwarze, wręczając iej drobny upominek. Na profilu FB SP3 wydarzenie pochwalił dyrektor szkoły Piotr Runowski, doceniając bardzo dobre przygotowanie wychowanków i opiekunów.

(les)

FOTO: W spektaklu wystawionym na scenie kina Halszka wystąpiły dzieci z klasy III c szamotulskiej „trójki”

Poprzedni
Następny