15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kto donosił na starostę Kowzana?

Sensacyjna wypowiedź Józefa Kwaśniewicza!

Dziwne rzeczy dzieją się powiecie. Były starosta Józef Kwaśniewicz ujawnił, że pisano na niego oraz starostę Pawła Kowzana donosy. Przestrzegł też, że ludzie, którzy „zadają pytania” mają powody, aby się bać.

Proszę o przekazanie informacji o działaniach starosty w zakresie utrzymania ciągłości funkcjonowania oddziałów szamotulskiego szpitala lub staraniach o jego przekształcenie w covidowy – dopytywał Józef Kwaśniewicz na czwartkowej sesji rady powiatu.

Wytknął przy tym obecnemu zarządowi powiatu niedotrzymywanie obietnic wyborczych. I przypomniał zapomniane już inwestycje.

Z budowy wiaduktu wraz z PKP zarząd powiatu sam zrezygnował. Na kolejny etap obwodnicy pozwolenie budowlane zostało wygaszone, a mieszkańcy powiatu zamiast obiecanej poprawy dostępności leczenia, mają informacje o czynnych oddziałach w sąsiednich szpitalach. Bo w naszym odmawia się im obecnie pomocy – punktował władze powiatu Kwaśniewicz.

I dodał: – Nasz powiat, a szczególnie Wronki, Obrzycko, ma bardzo wysoki odsetek zaszczepionych. Wyższy od sąsiednich samorządów. I mamy znakomite relacje z panem wojewodą. Pytam więc w imieniu mieszkańców o przyczyny zamknięcia szpitala. Czy podkładacie „minę” panu wojewodzie, jak mówią ludzie w powiecie, czy chodzi o większą kasę?

– Ja mam jedną prośbę do pana Kwaśniewicza, żeby przestał używać słów „jak mówią ludzie w powiecie” – strofowała radnego z Otorowa Beata Hanyżak. – Niech powie, jacy to są ludzie, kto to jest, niech sprecyzuje.

– Jeżeli pyta pani o ludzi – odpowiadał Kwaśniewicz – to myślę, że my mamy ponad 90 tysięcy mieszkańców. Do nas radnych, przynajmniej do mnie, często się zgłaszają.

Były starosta wyjawił, że boi się o bezpieczeństwo tych mieszkańców, którzy „zadają pytania”.

Ja oczywiście ze względu na ich bezpieczeństwo, a moja rodzina i ja jesteśmy najlepszym przykładem tego, co może spotkać mieszkańców, którzy zadają pytania, nie będę podawał ich nazwisk. Natomiast zapewniam panią, że to nie są ci sami ludzie, którzy pisali donosy na starostę Kwaśniewicza i starostę Kowzana – oświadczył radny.

(mal)

Poprzedni
Następny