15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kto będzie pracował na kąpielisku w Zamorzu?

Do trzech razy sztuka?

13 stycznia upłynął termin składania ofert na zadanie pod nazwą „Po co nam morze, skoro mamy Zamorze – zagospodarowanie turystyczne kąpieliska w Zamorzu”. Gmina Pniewy po raz trzeci ogłosiła przetarg na to zadanie.

Dwa przetargi ogłaszane w ubiegłym roku nie dały rozstrzygnięcia. Choć pierwsze postępowanie wyłoniło wykonawcę, to wybrany oferent nie przystąpił do realizacji zadania, mimo, iż podpisał umowę. Do drugiego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Pniewski samorząd czeka na rozstrzygnięcie trzeciego przetargu.

Prace przygotowujące teren do inwestycji zapoczątkowano wiosną 2021 roku. Wycięto trzcinę z brzegu jeziora, na terenie kąpieliska, wcześniej skutecznie podjęto próbę usunięcia wagonów-baraków, które psuły wizerunek tego miejsca od wielu lat. Władze samorządowe pragną, aby kąpielisko w Zamorzu było miejscem rekreacji, toteż zaplanowano szereg inwestycji w obrębie plaży. Wszak kąpielisko w Zamorzu jest jednym z trzech w gminie Pniewy, w którym co roku wypoczywa wielu mieszkańców gminy, a bezpieczeństwa przebywających nad wodą strzegą ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Projekt pod nazwą „Po co nam morze, skoro mamy Zamorze – zagospodarowanie turystyczne kąpieliska w Zamorzu” opisuje szereg prac, które mają podnieść atrakcyjność tego miejsca. Zakres prac obejmuje wykonanie robót ziemnych w strefie wejścia (powierzchnia 83 m kw), utwardzenie nawierzchni w strefie wejścia (nawierzchnia mineralna stabilizowana, z warstwą drobnego kruszywa mineralnego), montaż obrzeży betonowych, dostawę elementów małej architektury. Na nią składać się będą: palisada drewniana z surowych (nowych) podkładów kolejowych drewnianych (76 sztuk), dwa słupki blokady wjazdu odchylane, przebieralnie gotowe z drewna sosnowego impregnowane i malowane, ławka, kosz na śmieci, tablica informacyjna, stojaki na rowery z rury stalowej ocynkowanej (8 sztuk). Ponadto zaplanowano wykonanie robót ziemnych przy placu zabaw (powierzchnia 190 m kw), wykonanie nawierzchni placu zabaw, bezpiecznej mineralnej na geowłókninie, montaż obrzeży betonowych wokół placu zabaw, dostawę wyposażenia placu zabaw. Na owo wyposażenie składać się będą: zestaw zabawowy, huśtawka z koszem, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka bujak, huśtawka sprężynowiec, stolik z ławkami dla dzieci, piaskownica, ławki, kosz na śmieci, tablica informacyjna, płot drewniany z dwiema furtkami. Na powierzchni 273 m kw będzie rozścielona ziemia urodzajna, na której zostanie wykonany trawnik.

Zamawiający wymaga, aby wykonawca użył do realizacji zamówienia wyłącznie wyroby pełnowartościowe, posiadające wymagane stosownymi przepisami aktualne świadectwa jakości, świadectwa dopuszczenia, atesty, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności z Polską Normą. Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był objęty minimum trzyletnim okresem gwarancji oraz trzyletnim okresem rękojmi. Na wymienione zadanie gmina Pniewy otrzyma dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, poprzez Lokalną Grupę Działania KOLD.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Kąpielisko w Zamorzu czeka na wykonawcę zadania

 

Poprzedni
Następny