15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Królewska gra w Kaźmierzu

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach

Trzy szachowe imprezy zostały rozegrane w Kaźmierzu w środę 9 listopada. Szkoła w Kaźmierzu już drugi rok z rzędu była gospodarzem drużynowych Mistrzostw w Szachach: Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Na turniej Igrzysk Dzieci przybyły trzy drużyny reprezentujące szkoły w Kaźmierzu, Otorowie i w Szamotułach (SP nr 3). Każda z drużyn rozegrała cztery mecze. Walka o zwycięstwo toczyła się między dwoma szkołami: z Kaźmierza i Szamotuł. Ostatecznie po pięknej grze wszystkich zawodników Igrzyska Dzieci wygrała SP nr 3 w Szamotułach zdobywając sześć punktów. Na drugim miejscu uplasowała się SP w Kaźmierzu z pięcioma punktami. Trzecie miejsce zajęli szachiści z Otorowa.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej udział wzięły cztery drużyny, ze szkół w Szamotułach (SP nr 3), Otorowie, Ostrorogu i Kaźmierzu. – Wszystkie drużyny prezentowały równy poziom, każda partia miała znaczenie w kwestii końcowego wyniku. Szkoły zagrały sześć spotkań. Po długich i emocjonujących partiach Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach mogła cieszyć się z końcowego triumfu zdobywając dziewięciu punktów. Na drugim miejscu uplasowała się SP z Otorowa z sześcioma punktami. Trzecie miejsce zajęła szkoła z Ostroroga z pięcioma punktami. Tabelę zamknęła szkoła z Kaźmierza, zdobywając cztery punkty – relacjonuje Jarosław Woźny, jeden z organizatorów imprezy.
W Licealiadzie udział wzięły trzy szkoły: ZS Pniewy, LO Pniewy i I LO Szamotuły. Zawody odbywały się w tej samej formule, co pozostałe – w systemie kołowym z rewanżami. Po czterech meczach poznaliśmy zwycięzców. Zostali nimi uczniowie z I LO w Pniewach, zdobywając sześć punktów. Drugie miejsce zajęło I LO w Szamotułach, zdobywając cztery punkty, a podium zamknęło ZS Pniewy z dwoma punktami. Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii awansowały do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Zawody prowadzili instruktor szachowy Bartosz Trochimowicz oraz sympatyk królewskiej gry Jarosław Woźny.

(sc)

Zdjęcie: W zawodach w Kaźmierzu udział wzięli uczniowie kilku szkół podstawowych

Fot. UG Kaźmierz

Poprzedni
Następny