15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kradł, kradł, aż wpadł

Złodziej rowerów w rękach policji

Policjanci z Pniew zatrzymali podejrzanego o kradzieże rowerów na terenie gminy Pniewy. Skradzione jednoślady zostały odzyskane, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pod koniec sierpnia policjanci z Pniew otrzymali cztery zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Do zdarzeń doszło w Pniewach na ul. Spacerowej, w Lubocześnicy oraz dwukrotnie w Pniewach na ul. Dworcowej.

Pracując nad sprawą mundurowi szybko wytypowali podejrzanego o kradzieże. Był to 43-latek bez stałego miejsca zamieszkania, który znany był z wcześniejszych kradzieży dokonywanych na terenie gminy Pniewy. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się po zabezpieczeniu nagrań z monitoringu.

– Gdy tylko kryminalni ustalili aktualne miejsce przebywania 43-latka, zatrzymali go na początku tego miesiąca. W trakcie prowadzonych działań, policjanci odzyskali skradzione jednoślady. Najdroższy z jednośladów został już sprzedany, pozostałe podejrzany pozostawił w miejscach publicznych – pod sklepem, na polu oraz w zaroślach – wyjaśnia Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Dzięki pracy funkcjonariuszy rowery mogły wrócić do właścicieli, a 43-latek usłyszał cztery zarzuty kradzieży działając w warunkach recydywy. W trzech przypadkach z uwagi na wartość skradzionych jednośladów mężczyzna podejrzany jest o przestępstwa, natomiast w jednym o wykroczenie.

(mal), KPP

FOTO: Policjantom udało się odzyskać skradzione rowery

 

Poprzedni
Następny