15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Komfortowo do Dolnego Pola

Inwestycja w Kaźmierzu już ukończona

            W drugiej połowie czerwca rozpoczęła się kolejna w ostatnich latach inwestycja drogowa na terenie gminy Kaźmierz – przebudowa ul. Dolnej. 7 października oficjalnie ukończono zadanie.

Na przebudowę ul. Dolnej, prowadzącej z Kaźmierza w kierunku Dolnego Pola gmina Kaźmierz otrzymała dofinansowanie w wysokości 2.375.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa ulicy Dolnej rozpoczęła się w drugiej połowie czerwca. Zadania podjęła się firma Colas Polska z Palędzia. Ulica Dolna rozpoczyna się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, które zostało zbudowane w drugiej połowie ubiegłego roku i prowadzi w kierunku miejscowości Dolne Pole. Zadanie polegało na przebudowie drogi z betonu asfaltowego na odcinku ok. 2661 metrów bieżących, o szerokości jezdni – 5 m. W ramach inwestycji wykonano podbudowę pod poszerzenie jezdni o szerokości ok. 0,3 m na długości 2459 m. Przestrzenie pomiędzy jezdnią, a chodnikiem wypełniono kruszywem o szerokości ok. 0,5 m, na długości ok. 185 m. Na długości ok. 1738 m wykonano obustronne wzmocnienia poboczy z kruszywa łamanego. Wykonano również profilowanie poboczy i odtworzono rowy na długości ok. 2528 m, a także zjazdy indywidualne. Na długości ok. 923 metrów bieżących wykonano obustronne obrzeża na ławach betonowych z oporem.

W sobotnie popołudnie 7 października symbolicznego otwarcia drogi dokonali: Wiceminister Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska, radny Andrzej Marciniak oraz sołtys sołectwa Dolne Pole Maria Kokot. Społeczność lokalna w podziękowaniu za wykonanie inwestycji zorganizowała spotkanie, na które przybyły osoby zaangażowane w przebudowę drogi. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 3.252.117,84 zł, w tym 2.375.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

(sc)

Zdjęcie: Zakończono kolejną inwestycję w Kaźmierzu – przebudowę ulicy Dolnej

Poprzedni
Następny