15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Uczczono pamięć Jana Pawła II

Bieg Papieski po raz trzynasty

            Po raz trzynasty na ulicach Pniew odbył się Bieg Papieski. Impreza jest formą uczczenia pamięci największego z Polaków – Jana Pawła II. Zawody odbyły się w niedzielę 1 października.

Dla wytrawnych biegaczy każde kolejne zawody są okazją do walki o trofeum. Dla tych, którzy traktują start rekreacyjnie, liczy się przede wszystkim ukończenie zawodów. Trasa tegorocznego Bieg Papieskiego – jeśli chodzi o biegi główne – była wytyczona po kilku ulicach Pniew, ze startem i metą na ul. Jeziornej, przy Łazienkach Miejskich. Biegający na 5 kilometrów pokonywali dwie 2,5-kilometrowe pętle, długodystansowcy – cztery pętle.

155 osób stanęło na starcie kilku konkurencji. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg na 5 kilometrów. Wzięło w nim udział 50 zawodniczek i zawodników. Najszybciej trasę pokonał Dominik Szulc. Największe zagrożenie dla zwycięzcy stanowili Krzysztof Kielian i Dawid Rutkowski. W kategorii na kobiet na podium zameldowały się: Dominika Cejba, Paulina Kaczmarek i Dominika Kubiak. 28 osób spróbowało swych sił w biegu na 10 km. Zwyciężył Maciej Soloch przed Karolem Maciągiem i Dariuszem Przewoźnym. Wśród pań pierwsza linię mety przekroczyła Urszula Koreńczuk, tuż za nią Urszula Woźniak i Anna Wawrzyniak. W nordic walking, wśród piętnastu uczestników najlepiej zaprezentował się Jan Parzybut. Za nim linię metę minęli Jarosław Misiewicz i Aleksander Gorajski. Wśród pań zwyciężyła Alicja Sowińska przed Danutą Grześkowiak i Aleksandrą Szulc.

Przed biegiem głównym przeprowadzono biegi dziecięce dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Piętnaście dziewcząt zgłoszono do rywalizacji przedszkolaków. Zwyciężyła Agata Smorawska przed Adrianną Błaszyk i Polą Osińską. Spośród szesnastu chłopców dystans 100 metrów najszybciej pokonał Antoni Jezierski. Drugi był Jeremiasz Sapor, a trzeci Oliwier Kempiński. W kategorii klas I-III szkół podstawowych wystartowało siedemnaście dziewcząt i czternastu chłopców. Wygrała Lilianna Sokalska przed Zuzanną Osińską i Nadią Greficz. A wśród chłopców Maksymilian Polaczek przed Bartoszem Sroką i Janem Tecławem.

(sc)

Zdjęcie u góry: W corocznym biegu udział biorą przedszkolaki

 

Najwięcej uczestników zgłosiło się do biegu głównego

Poprzedni
Następny