15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kolejny śmiertelny wypadek

Policja: – Apelujemy o zachowanie ostrożności i uwagę

 

We wtorek, 6 lipca, ok. godz. 23.00 służby ratunkowe pracowały na miejscu wypadku drogowego w Chełmnie, na drodze K92. Doszło tam do zderzenia Tira z busem. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zginął 37-letni kierowca busa.

Na miejsce dyżurny wysłał policjantów z Pniew, technika kryminalistyki oraz policjantów szamotulskiej drogówki, którzy mieli w tym czasie dyżur domowy.

-Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 37-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, który kierował samochodem marki Renault Master, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z 49-letnim mieszkańcem gminy Oborniki, który kierował samochodem ciężarowym marki Scania. Obrażenia, których doznał 37-latek były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł na miejscu wypadku. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci pracując na miejscu pod nadzorem prokuratora sporządzili dokumentację procesową, zabezpieczając tym samym niezbędny materiał dowodowy w sprawie. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone do dalszych badań. Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

– Drodzy kierowcy! Niezmiennie apelujemy o zachowanie ostrożności i uwagi, aby tak tragicznych w skutkach zdarzeń było na naszych drogach jak najmniej – apeluje Sandra Chuda, rzecznik prasowy szamotulskiej policji.

 

(red.), KPP

Kabina mastera była całkowicie zmiażdżona

Poprzedni
Następny