15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kolejny ambulans ratowniczy dla szamotulskiego szpitala

Kolejny ambulans ratowniczy dla szamotulskiego szpitala

Modernizacja floty kosztowała ponad 900 000 zł

W czwartek (10 grudnia), w samo południe na drogi powiatu szamotulskiego wyjechał nowy ambulans. Kluczyki do volkswagena craftera przekazali ratownikom medycznym włodarze powiatu i gminy Szamotuły.

Na zakup ambulansu Powiat Szamotulski i Gmina Szamotuły przekazały po 100 000 zł. Pozostałe 198 000 zł szpital pokrył ze środków własnych.

Nowocześnie wyposażony volkswagen crafter o mocy ponad 140 KM zastąpi stacjonującą dotychczas w Szamotułach, kierowaną do najcięższych przypadków karetkę systemową „S”. Obsadę ambulansu stanowią lekarz i ratownicy medyczni.

– Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i gminy jest dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby szpital był wyposażony w nowoczesny sprzęt ratujący życie. Mogę zdradzić, że w najbliższej przyszłości kolejne środki zostaną przekazane na zakup wyposażenia służącego pacjentom – powiedział szamotulski burmistrz Włodzimierz Kaczmarek.

– Przedsięwzięcia realizowane z burmistrzem Kaczmarkiem oraz władzami miasta i gminy Szamotuły zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Cieszę się ze współpracy i mam nadzieję na kolejne lata wspólnego działania na rzecz mieszkańców – stwierdziła starosta Beata Hanyżak.

To już trzecia zakupiona w tym roku karetka w ramach modernizacji floty Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach. Realizowana w roku 2020 modernizacja floty kosztowała w sumie ponad 900 000 zł. 650 000 zł udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych, a niewiele ponad 250 000 zł szpital pokrył ze środków własnych.

– Dwa ambulanse trafiły do Szamotuł i Pniew, których władze, przy wsparciu powiatu, wykazały się inicjatywą na rzecz podniesienia jakości poziomu ochrony zdrowia i podjęły starania mające na celu pozyskanie środków finansowych. Dziękuję pani staroście, burmistrzom Szamotuł i Pniew oraz Zarządowi PPH Postęp Sp. z o.o. za podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu – podkreślił dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, Remigiusz Pawelczak.

MW, AH

 

Foto:

Nowocześnie wyposażony volkswagen crafter o mocy ponad 140 KM zastąpi stacjonującą dotychczas w Szamotułach karetkę systemową „S”

autor zdjęcia: SP ZOZ Szamotuły

Poprzedni
Następny