15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kiedy znikną wyrwy na ul. Wronieckiej?

Miasto Obrzycko szuka wykonawcy remontu

Urząd Miasta Obrzycko ogłosił przetarg na przebudowę okrutnie dziurawej ul. Wronieckiej. Wygląda, że będzie to największa inwestycja miasta w 2022 r. Bez sążnistej dotacji nic by z tego nie wyszło.

Miasto pierwotnie planowało remont ulicy Wronieckiej w dwóch etapach – od alei Jana Pawła II do ul. Powstańców Wlkp. i od Powstańców Wlkp. do Słonecznej – na bazie projektów wykonanych jeszcze w 2015 r. Za sprawą dotacji z Polskiego Ładu uda się odnowić ulicę za jednym zamachem.

Projekt przewiduje przebudowę fragmentu ulicy o długości 794 metrów z budową chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Oprócz okrutnych dziur mamy na Wronieckiej także odcinek z asfaltową nawierzchnią w dobrym stanie i on będzie pozostawiony. Między aleją Jana Pawła II a ul. Powstańców Wlkp. chodnik będzie dwustronny, a dalej w kierunku Słonecznej tylko po jednej stronie jezdni (część po północnej stronie, część po południowej). W styczniu 2022 r. szybko doprojektowano wymagany odcinek ścieżki rowerowej o długości około 340 metrów.

Otwarcie ofert nastąpi 16 lutego. Cena będzie stanowić 70% wagi oceny, a warunki gwarancji 30%. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to dostanie rok na realizację zadania, licząc od dnia podpisania umowy.

RB

Na zdjęciu:

Nawierzchnia ul. Wronieckiej to mieszanina odcinków z kostki brukowej, gładkiego lub dziurawego asfaltu. Odcinki w dobrym stanie pozostaną nietknięte. Nowa nawierzchnia przykryje „ulicę Szwajcarską”, jak złośliwie jest nazywany najgorszy fragment między Betomontem a obwodnicą. „Szwajcarska” od dziurawego sera szwajcarskiego

Poprzedni
Następny