15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Karambol z trzema rannymi

W miniony wtorek 23 maja w samo południe na drodze wojewódzkiej nr 187 w Pniewach zderzyły się aż cztery samochody. Natychmiast skierowano tam  służby ratunkowe.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy z naczepą, który uderzył w pojazdy znajdujące się przed nim. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem straży i znajdowali się pod opieką ratowników pogotowia ratunkowego – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że do wypadku przyczynił się najprawdopodobniej brak bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, który czekał na możliwość przejazdu przez skrzyżowanie. Kierujący ciągnikiem siodłowym marki DAF, mieszkaniec gminy Kościelec, nie wyhamował na mokrej nawierzchni i najechał na tył poprzedzającego go osobowego hyundaia, którym podróżowali mieszkańcy Łowynia, ten z kolei uderzył w tył dostawczego mercedesa kierowanego przez mieszkańca Międzychodu, a ten wjechał w tył kolejnego, osobowego mercedesa kierowanego przez mieszkańca gminy Lwówek.

W wyniku karambolu trzy osoby odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitala.

(mal)

Poprzedni
Następny