15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kampery i przyczepy opróżniane w Pniewach

Profesjonalny punkt zrzutu

 W okresie wakacyjnym na drogach publicznych częściej niż w pozostałych miesiącach roku spotykamy kampery i przyczepy kempingowe. Z myślą o podróżujących tego typu pojazdami, w Pniewach powstał profesjonalny punkt obsługi zrzutu nieczystości z kamperów i przyczep kempingowych.

Miejsce takie wytyczono na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Strzeleckiej. Do powstania takiego profesjonalnego punktu przyczynił się mieszkaniec Pniew Paweł Hoły – właściciel kampera. – Własnego kampera zakupiłem stosunkowo niedawno, ale podróżować w ten sposób lubię chyba od zawsze. Utrzymanie czystości w naszym drugim domu jest dla mnie czymś absolutnie oczywistym. O to by kamper lśnił z zewnątrz i w środku dbamy z żoną sami. Jednak utrzymanie węzła sanitarnego w czystości wymaga szczególnych zabiegów, które nie sposób wykonać samemu bez odpowiednich urządzeń – mówi Paweł Hoły.

W kwietniu pan Paweł zwrócił się do prezesa Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Romany Kozub z pytaniem o możliwość rozwiązania problemu temat zrzutu nieczystości ze swojego kampera. W niespełna dwa miesiące od tej rozmowy WC BUS już działa. Punkt jest całoroczny, samoobsługowy, o każdej porze można podjechać i wykonać zrzut wody szarej, uzupełnić czystą i opróżnić toaletę chemiczną. Poza kamperami i przyczepami kempingowymi z usługi mogą korzystać także większe pojazdy jak np. autobusy. Zawsze na miejscu jest również pracownik oczyszczalni, który może wyjaśnić jak przeprowadzić wszystkie czynności. Odpłatność za usługę odbywać się będzie wyłącznie bezgotówkowo.

(sc)

Poprzedni
Następny