15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kajakarze z Pamiątkowa potrzebują wsparcia

Mówi się, że w Pamiątkowie i okolicy nie ma osoby, która by nie miała do czynienia z kajakarstwem lub nie słyszała o sukcesach kajakarzy z Pamiątkowa. Są rozpoznawalni w całym kraju. Są, można powiedzieć, ambasadorami gminy Szamotuły. Dzisiaj potrzebują pomocy. Chodzi o remont przystani kajakowej.

„My, rodzice, których dzieci uczęszczają na zajęcia kajakowe do klubu sportowego UKS w Pamiątkowie, zwracamy się z prośbą o remont przystani kajakowej, szatni dla dziewcząt i chłopców, jak również urządzeń sanitarnych, zaplecza technicznego do sprzętu kajakowego, na którym nasze dzieci odbywają treningi” – napisali do rady miejskiej i burmistrza. „My, jako rodzice z własnych środków finansowych robimy, co możemy we własnym zakresie, ale na przeprowadzenie wymagającego remontu nas nie stać” – czytamy w piśmie.

Rodzice podkreślają, że zarówno chłopcy jak i dziewczęta trenujący w klubie odnoszą liczne sukcesy sportowe. „Dlatego prosimy, aby Miasto i Gmina Szamotuły przyszła nam z pomocą i tak jak remontowane są szatnie w klubach piłkarskich, został wyremontowany budynek, w którym odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe i teoretyczne ze sztuki wioślarskiej”.

Pod petycją znalazło się kilkadziesiąt podpisów. Radni zapoznali się z treścią pisma, ale na razie nie zajęli w tej sprawie stanowiska.

(mal)

Poprzedni
Następny