15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jubileusze małżeńskie w gminie Duszniki

Piękny przykład dla młodych pokoleń

W sobotę 12 czerwca w restauracji „Malibu” w Sękowie odbyły się uroczystości wręczenie medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” jubilatom, którzy „Złote Gody” obchodzili w roku 2020. Z uwagi na pandemię, uroczystości zaplanowane w ubiegłym roku zostały przeniesione na rok 2021.

Zanim jubilaci otrzymali medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, życzenia złożył im Wójt Gminy Duszniki Roman Boguś. – Przed wieloma laty przyrzekaliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Było na pewno wiele dni radosnych i pięknych, były również smutne i przykre. Wszystkie te przeżycia związały was jeszcze bardziej. Teraz możecie podsumować wasze długotrwałe wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne. Daliście z siebie wiele, daliście wiele waszym rodzinom, państwu i społeczeństwu. Te wspólne przeżycia do symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń, wstępujących w związki małżeńskie. Przeżyć tyle lat mogą ci, którzy naprawdę się kochają i szanują – mówił do jubilatów wójt Roman Boguś.

Następnie jubilaci otrzymali medale z rąk wójta gminy, któremu towarzyszył przewodniczący Rady Gminy Marek Liszkowski. Prezydent RP Andrzej Duda przyznał medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” następującym parom: Maria i Kazimierz Augustynek (Duszniki), Halina i Zbigniew Błaszyk (Duszniki), Jadwiga i Władysław Błaszyk (Kunowo), Jadwiga i Zdzisław Kaczor (Brzoza), Elżbieta i Zdzisław Kamieniczni (Sękowo), Halina i Stanisław Korpik (Duszniki), Róża i Bolesław Kostrzewscy (Podrzewie), Danuta i Tadeusz Kowalczyk (Duszniki), Teresa i Zygfryd Krauze (Duszniki), Maria i Wacław Matuszak (Młynkowo), Teresa i Henryk Niegolewscy (Podrzewie), Janina i Eugeniusz Nowak (Podrzewie), Krystyna i Jan Nowak (Wilkowo), Danuta i Andrzej Pawlik (Duszniki), Anna i Ryszard Rackowiak (Grzebienisko), Elżbieta i Jerzy Sidortszuk (Duszniki), Łucja i Józef Szulc (Duszniki), Aniela i Kazimierz Świerkiel (Kunowo), Gabriela i Stefan Wieczorek (Podrzewie), Renata i Kazimierz Zaniewscy (Podrzewie) oraz Kazimiera i Jan Ziędalscy (Wilkowo). Prezydent RP przyznał także medale obchodzącym w 2020 roku 50-lecie pożycia małżeńskiego Irenie i Janowi Kofel (Sękowo) oraz Stefanii i Henrykowi Leśniczak (Wilkowo). Te dwie pary nie doczekały wspólnie uroczystości wręczenia.

Podczas uroczystości w Sękowie wspomniano także pary, które w 2020 roku obchodziły jubileusze 55-lecia małżeństwa. Wspólnie ten jubileusz świętowali w roku ubiegłym: Włodzimiera i Jan Czeszyńscy (Duszniki), Jadwiga i Stefan Deryło (Grzebienisko),

Krystyna i Bogusław Dziamscy (Ceradz Dolny), Bogumiła i Jerzy Przewoźni (Sędziny), Teresa i Czesław Łamaszewscy (Duszniki) oraz Mirosława i Eugeniusz Szwedek (Duszniki). Jubileusze 60-lecia pożycia w roku ubiegłym obchodzili: Maria i Stanisław Górka (Ceradz Dolny) oraz Irena i Teodor Wawrzynowicz (Wilkowo). Najstarszymi jubilatami w gminie Duszniki są Stanisława i Marian Michalscy z Sarbii, którzy w ubiegłym roku świętowali 65-lecie małżeństwa.

Sławomir Chamczyk

Poprzedni
Następny