15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pniewach

            Po sanitarnej przerwie, do pniewskiej hali widowiskowo-sportowej wrócił Jarmark Bożonarodzeniowy. Ostatnia taka impreza odbyła się w roku 2019.

W roku 2020 jarmarku nie było, a ubiegłoroczny zorganizowano na Rynku. Bez występów artystycznych, za to ze stoiskami handlowymi i rozpaloną w centrum placu choinką. Ten pod dachem cieszy się jednak większym zainteresowaniem. I nawet jeżeli w tym samym czasie piłkarska reprezentacja grała jeden z najważniejszych meczów ostatnich kilkudziesięciu lat, jarmark cieszył się wysoką frekwencją. Choć przed godziną 16.00 sala widowiskowo-sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji nieznacznie zaczęła się wyludniać.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pniewach to przede wszystkim stoiska handlowe z produktami, które mogą ozdobić świąteczny stół, można je w postaci upominku podarować „pod choinkę” czy też rozkoszować się smakiem. W tym roku dużym powodzeniem cieszył się miód. Na jednym ze stoisk warsztaty przygotowała pniewska szkoła gastronomiczna, na innym klub futsalowy Red Dragons przygotował strefę gier. Pobyt na jarmarku nie musi wiązać się z wydatkiem. Od samego początku imprezy, czyli od godziny 14.00, do jej zakończenia o godz. 18.00 scena zapełniała się młodymi artystami. Występowały dzieci z przedszkola „Miś”, młode tancerki z grupy ARTClassica, Zespół Taneczny „Abaris” ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie, chór dziecięco-młodzieżowy „Promyki Słoneczne”, uczniowie szkoły w Nojewie i w Chełmnie, zespoły taneczne ze szkoły pniewskiej – Flex i Twister, chór „Wrzos” z Dziennego Domu Seniora. Uczestnicy jarmarku obejrzeli także zwiastun kolejnego przedstawienia przygotowywanego przez grupę ze świetlicy pniewskiej szkoły podstawowej. Tym razem wystawiana będzie „Mulan”. Na zakończenie kilkugodzinnego jarmarku wystąpił zespół „Amor Angeli”, dokonano także podsumowania loterii fantowej.

Sławomir Chamczyk

Foto u góry: Swoje stoisko przygotowało m.in. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek

 

Podczas jarmarku wystąpił chór „Promyki Słoneczne”

 

Dziecięce grupy taneczne są ozdobą każdej pniewskiej imprezy

Poprzedni
Następny