15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jak Nowy Rok, to tylko na stadionie!

Pierwsza drużyna spotkała się z oldboyami już po raz 32

 

Pod takim hasłem zarząd Sparty Szamotuły wystosował zaproszenie na tradycyjny mecz noworoczny do swoich wiernych kibiców. Jak co roku, tak i 1 stycznia 2024 roku, zmierzyły się drużyna oldboyów z pierwszym zespołem spartan. Piłkarze pojawili się na murawie bocznego boiska punktualnie o godz. 12.00. Już po raz 32!

Jakkolwiek mecz noworoczny był przede wszystkim wydarzeniem towarzyskim, odnotujmy, że zakończył się zwycięstwem drużyny seniorów 9:3. Mimo przegranej, należy docenić bohaterską postawę oldboyów. Pierwszym strzelcem bramki dla Sparty w roku 2024 został Denis Maćkowiak, który zdobył gola już w 2 minucie spotkania (dokładnie 1:28).

Jak już wspomnieliśmy, wynik był drugorzędnym aspektem rozgrywanego meczu. Tego dnia najważniejszy był rozruch po sylwestrowej nocy! Przed spotkaniem piłkarze i działacze złożyli sobie zwyczajowo życzenia noworoczne. Nie zabrakło wiernych kibiców, całkiem żywiołowo dopingujących swoich ulubieńców. I to pomimo padającego chwilami deszczu.

„Dziękujemy zawodnikom drużyny seniorskiej, jak i drużynie oldboyów za obecność i rywalizację. Dziękujemy również kibicom, którzy pojawili się na stadionie i dopingowali nasze obie ekipy. Wszyscy wierzymy, że rok 2024 będzie lepszym niż poprzedni, a przede wszystkim przełomowy” – podsumował wydarzenie zarząd Sparty.

(mal)

 

Foto: Na swoich kibiców Sparta zawsze może liczyć

Poprzedni
Następny