15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Co warto wiedzieć przed zakupem polisy, żeby nie stracić?

Ubezpieczenia komunikacyjne i nieruchomości w powiecie szamotulskim

Początek roku to czas planowania wydatków w budżetach domowych. Jednym z nich na pewno będą ubezpieczenia auta, domu lub życia. Skonsultowaliśmy się, Panem Arturem Buchwaldem, ekspertem CUK Ubezpieczenia w Szamotułach, aby uzyskać informacje na temat analizy kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych i nieruchomości w powiecie, a także praktyczne wskazówki dotyczące zakupu polis w 2024 roku.

Foto: Placówka CUK w Szamotułach znajduje się przy ul. Dworcowej 8 (wejście od ulicy Ratuszowej)

 

W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu podobnie jak w całym kraju musieli liczyć się z podwyżkami. Dotyczyło to zarówno osób ubezpieczających auta jak i nieruchomości. Średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego w Polsce wyniosła 549 zł i była wyższa o 4 proc. niż w zeszłym roku. Kierowcy powiatu szamotulskiego również nie uniknęli podwyżek, płacąc za polisę OC średnio 430 zł, czyli o ok. 3 proc. więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

W przypadku polis autocasco średnia cena w Polsce oscylowała w okolicach 990 zł.
W powiecie szamotulskim kierowcy płacili ok. 10 proc. mniej tj. około 890 zł jednak te ceny dla naszego powiatu były wyższe o niemal 7 proc. niż w zeszłym roku.

Na stopniowy wzrost cen wpływają rosnące koszty likwidacji szkód. Drożeją bowiem jednakowo części zamienne, robocizna czy media dla warsztatów samochodowych. Wyższe wartości odszkodowań spotykają się z reakcją ubezpieczycieli, którzy stopniowo, ale jednak podnoszą ceny polis.

W jaki sposób zmiany na rynku nieruchomości przekładają się na ceny polis w powiecie?

Wzrosty cen mieszkań i domów przekładają się na poziomy składek ubezpieczeń majątkowych. Przez rok wzrosły średnio o 20 proc. w skali kraju. Średnia cena polisy w powiecie wyniosła blisko 420 zł i była wyższa od ubiegłorocznej o ok. 16 proc. Kupując polisę trzeba pamiętać, aby suma ubezpieczenia była zawsze równa wartości nieruchomości. Tylko w takim przypadku unikniemy groźnego zjawiska niedoubezpieczenia. Warto więc na bieżąco śledzić, jak zmieniają się ceny nieruchomości w naszym regionie i w zależności od tego modyfikować sumę ubezpieczenia.

Jakie są Pana obserwacje odnośnie zakupu ubezpieczeń z perspektywy czasu?

Postępująca cyfryzacja sprawia, że dostęp do ubezpieczeń staje się powszechny. Łatwość w dostępie nie powinna jednak usypiać czujności, bo ubezpieczenie naszego majątku lub zdrowia to bardzo ważny obszar, któremu należy poświęcić uwagę. Z doświadczenia widzę, że dopiero w momencie szkody większość osób przekonuje się jak ważna jest dobrze przygotowana polisa i wsparcie agenta. Dzięki porównywarce online, ale przede wszystkich dzięki eksperckiej wiedzy doradcy możemy porównać ceny i faktyczny zakres ochrony.

Na rynku ubezpieczeń jest wiele ofert, dlatego skorzystanie z usług multiagencji CUK Ubezpieczenia jest rozsądnym wyborem. Nasi doradcy porównają wszystkie oferty na rynku i wskażą najkorzystniejszą. To duża korzyść dla klienta, bowiem na miejscu może poznać, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie, jego niuanse czy programy zniżkowe. Naszym celem są długofalowe relacje, dlatego proponujemy też m.in. wsparcie przy wypłacie odszkodowania, formalnościach czy dopasowanie ubezpieczenia do rzeczywistych potrzeb. Rozmowa z doradcą pozwala na rewizję dotychczasowych polis oraz diagnozę niezabezpieczonych obszarów aktywności klienta.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie?

Przede wszystkim ubezpieczenie należy wybierać mądrze, patrząc ze szczytu góry na szeroką ofertę, a nie przez dziurkę od klucza na skrawek propozycji. Pamiętajmy, że ubezpieczenie powinno być jak dobry sąsiad. On jest zawsze wtedy, kiedy go potrzeba. Niestety coraz częściej obserwujemy, że wielu klientów chce iść drogą na skróty, szukając tylko oszczędności. To błąd, koszty leczenia, napraw i części drożeją, a w momencie szkody tania polisa nie gwarantuje satysfakcjonujących wypłat, a jej brak to poważne zagrożenie dla domowego budżetu.

W ofercie CUK Ubezpieczenia posiadamy oferty wszystkich towarzystw z każdego obszaru ubezpieczeń. Zapewniamy ochronę pojazdów, nieruchomości, życia, NNW dla dzieci, polisy agro i turystyczne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że bardzo często w cenie niższej niż abonament telefoniczny może ubezpieczyć siebie i bliskich od naprawdę poważnych zdarzeń.

Dlaczego warto przyjść do placówki, zamiast kupować zdalnie?
Mamy świadomość, że nowoczesne technologie ułatwiają wiele spraw. Jednak na zakup polisy składa się kilka zmiennych. Doradca wskazuje realne korzyści, kiedy można zaoszczędzić lub sytuacje, w których warto zainwestować i zyskać korzystniejsze warunki ubezpieczenia. Bezpośrednia rozmowa z doradcą jest nieoceniona.

 


Na terenie kraju funkcjonuje ponad 500 placówek CUK Ubezpieczenia. To Polska firma, która jest na rynku od ponad 20 lat i obsługuje ponad 800 000 klientów. Placówka CUK w Szamotułach znajduje się przy ul. Dworcowej 8 (wejście od ulicy Ratuszowej). Zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 17.00 oraz w soboty w godz. 09.00 – 12.00. Dla osób wolących pozostać w domu lub spoza terenu gminy kontakt istnieje możliwość kontaktu telefonicznego pod numerem: 532-252-262

Poprzedni
Następny