15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jadłodzielnia w Otorowie już działa

Jak podaje szamotulski magistrat, w środę rozpoczęła działalność Jadłodzielnia w Otorowie. Jej powstanie to efekt działań Ośrodka Pomocy Społecznej w Szamotułach, który zdobył marszałkowski grant na uruchomienie dwóch punktów na terenie gminy – w Pamiątkowie i w Otorowie. Otorowska usytuowana jest przy szkole podstawowej – pracownicy szkoły i uczniowie zadeklarowali stałą opiekę nad Jadłodzielnią.

Jadłodzielnie wprost wpisują się w ideę „bez marnowania”, ideę zwracającą uwagę społeczeństw na potrzebę dokonywania racjonalnych zakupów oraz produkowanie jak najmniejszej ilości odpadów. To miejsce, w którym jest lodówka i regał na artykuły nie wymagające przechowywania w niskiej temperaturze, jak pieczywo czy owoce. Wszystkie elementy Jadłodzielni znajdują się w kontenerze, do którego można dostarczyć produkty żywnościowe lub częstować się nimi, oczywiście anonimowo. Na dobry początek w produkty spożywcze wyposażył otorowską Jadłodzielnie szamotulski OPS.

Za kilka dni rozpocznie działalność Jadłodzielnia w Pamiątkowie. Budowę obu punktów wsparł kwotą 40 000 złotych Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

(mal), UMiG

FOTO: Dyrektor OPS Iwona Lembicz-Kwatera i dyrektor Szkoły Podstawowej w Otorowie Marzenna Kędziora przed Jadłodzielnią

Poprzedni
Następny