15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Inwestycja za 47 milionów złotych

Centrum szkoleniowe prawie gotowe

Zbliżamy się do dnia, w którym zadziałają wszystkie zdolności nowego centrum szkoleniowo-badawczego klubu piłkarskiego Lech Poznań we Wronkach – z symulatorem skills.lab i zapleczem hotelowym.

Budowa rozpoczęła się wiosną 2021 r. przy stadionie na ul. Leśnej, na zlecenie inwestora, którym jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Kolejorz” z Poznania, po z górą 3 latach przygotowań, konsultacji i projektów. Częścią budowlaną zajęła się spółka Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Robiła to z rozmachem, bo liczba pracowników na budowie mogła wynosić do 180 osób.

Jesienią 2021 r. koordynator projektu Michał Kokotek zapewniał w jednym z wywiadów, że prace idą zgodnie z planem, mimo niesprzyjających okoliczności pandemicznych. Budynek symulatora skills.lab ma kubaturę 799 m³. Trzypiętrowy budynek biurowo-hotelowy o kubaturze 3875 m³ był praktycznie gotowy zgodnie z planem w połowie 2022 r. Budynki uzyskały już (w najgorszym razie częściową) funkcjonalność. Trwają roboty wykończeniowe i finałowe poprawki.

Na ogrodzeniu stadionu od strony ul. Rzecińskiej wisi już tablica informująca o wysokości dofinansowania, którą KKS Lech uzyskał z programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu prowadzonego przez Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Wartość inwestycji wynosi 47 067 200 zł, a dofinansowanie 19 133 000 zł.

Warto wspomnieć, że w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach ma swoją siedzibę Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla piłkarzy Akademii Lecha, współprowadzone od 1 września 2022 r. przez grupę „Pro Alegria”. Jest zarejestrowane jako szkoła mistrzostwa sportowego.

Głęboką modernizację wcześniej przeszła baza szkoleniowa KKS Lech w Popowie – włącznie z montażem automatycznego systemu nawadniania, oświetlenia i balonowego dachu – co umożliwia prowadzenie zajęć niezależnie od pory roku i warunków pogodowych.

RB

 

Foto:

Od strony technicznej centrum szkoleniowo-badawcze klubu piłkarskiego Lech Poznań we Wronkach jest już niemal gotowe.

Poprzedni
Następny