15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Integracja na rowerach

Ruch to zdrowie!

Słopanowska Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowała integracyjną imprezę na kółkach, czyli Pierwszy Sołecki Rajd Rowerowy pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Punktem startu (o godzinie drugiej po południu w niedzielę 5 września) był plac obok boiska i oczyszczalni ścieków na pograniczu Słopanowa-Hubów i Kobylnik. Organizatorzy doliczyli się około 80 uczestników.

 Strażacy z OSP Słopanowo i policjanci z posterunku w Obrzycku zapewnili obstawę i zabezpieczenie w krytycznych punktach trasy, np. przy zjeździe ze ścieżki rowerowej na jezdnię w Obrzycku.

Tempo było dopasowane do najmłodszych uczestników na rowerkach o maleńkich kółkach, więc rajd miał charakter pieszo-rowerowy. Dorośli często prowadzili swoje rowery. Trasa biegła ze Słopanowa do Obrzycka, przez lasy na wschód od miasta z powrotem w kierunku Słopanowa i Kobylnik. Meta z poczęstunkiem znajdowały się przy leśniczówce Kobylniki.

Mamy nadzieję, że był to rajd, który zapoczątkuje cykl kolejnych – napisali na Facebooku organizatorzy, zapowiadając niespodziankę wkrótce.

RB

Poprzedni
Następny