15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Pożegnanie Lata” w Ludwikowie

Szamotulscy działkowcy żegnali się z latem

 W sobotę 4 września Rodzinny Ogród Działkowy „Łowiza” w Ludwikowie zaprosił grono szamotulskich działkowców oraz mieszkańców stolicy powiatu na festyn „Pożegnanie Lata”.

Na zielone połacie ogrodu zawitali motocykliści ze stowarzyszenia Piastowie Dróg Polskich oraz wielbiciele maluchów, czyli fiatów 126p. Gratką dla entuzjastów historii był pokaz Szamotulskiego Stowarzyszenia Historycznego „Orzeł”. Jego członkowie, wraz z prezesem Wojciechem Stankiem, prezentowali sprzęt wojskowy z okresu 1939-45, m.in. broń, plecaki, manierki, menażki, dawne latarki, saperki, a także mundury czy hełmy. Na najmłodszych spore wrażenie robiły egzemplarze broni i dawne wojskowe ubiory, z którymi chętnie uwieczniali się na zdjęciach.

W trakcie sobotniego popołudnia odbywały się animacje dla dzieci i warsztaty artystyczne. Brał w nich udział jeden z nielicznych już w Wielkopolsce plecionkarzy – Mariusz Kaźmierczak z miejscowości Wrąbczynkowskie Holendry położonej koło Pyzdr. Pan Mariusz demonstrował, jak powstają wiklinowe koszyki, które wyplata od 19 lat wraz z mamą Franciszką.

Na gości spotkania czekały atrakcje muzyczne. Biesiadników powitał zespół Duo Sax. Podczas jego występu znane przeboje przypomnieli Józef Miłek i Diana. Przed godziną 18.00 publiczność mogła posłuchać wokalistki Kasi Zaraś i akompaniującego jej na gitarze Dominika Krakowskiego. O godzinie 18.30 repertuar muzyczny zaprezentował Paweł Bączkowski.

Uczestnikom sobotniej imprezy zapewniono bogate zaplecze gastronomiczne. Usługi tej branży oferowali Honorata i Maciej Kołosowscy prowadzący restaurację Leśne Atelier na terenie kortów tenisowych na Piaszczychach. W należącym do nich wagonie mobilnym, na co dzień działającym w pobliżu dworca PKP, można było zakupić artykuły żywnościowe, napoje, gotowe dania.

O godzinie 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna trwająca do godziny 1.00 w nocy. Bawiono się w rytmach zespołu „DJ SpontaN” Krzysztofa Najderka.

(red.)

Poprzedni
Następny