15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

I znowu Janusz Broniarczyk. Supersenior!

Wędkarze z Suma rozegrali kolejne zawody

 W niedzielę 19 maja po raz kolejny w tym roku członkowie Koła PZW Sum w Szamotułach spotkali się nad wodą, by zawalczyć o kolejne puchary. Tym razem był to Puchar Zarządu Koła SUM.

Łowiono na Zalewie Radzyny Duże. W przeciwieństwie do poprzednich zawodów z 21 kwietnia, kiedy to pogoda bardziej przypominała zimową niż wiosenną, 19 maja było prawie letnio.

W zawodach udział wzięło 22 zawodników, w tym pięciu juniorów i jedna kobieta. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem zawodów, łowiono na dwie wędki spławikowe gruntowe. Po losowaniu stanowisk, równo o godz. 8:00 uczestnicy zmagań zarzucili swoje wędki w toń zalewu. O godzinie 12:00, po sygnale końcowym, miało miejsce  warzenie złowionych ryb.

W kategorii junior zawody wygrał Konrad Chwalisz, drugie miejsce na podium zajął Patryk Rożanek, a trzecie miejsce wywalczył Nikodem Tomczak.

Wśród seniorów zwyciężył niezawodny w tym sezonie Sławomir Kaszkowiak, drugi był Grzegorz Święch, a trzeci Paweł Galas. Z kolei najlepszym superseniorem po raz kolejny w tym roku okazał się Janusz  Broniarczyk. Druga lokata przypadła w udziale Róży Galas, a trzecia Ryszardowi Rysmanowskiemu.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i upominki oraz gratulacje od zarządu koła. Kolejne zawody w Sumie odbędą się już w sobotę 8 czerwca.

(mal)

FOTO: Na Radzynach łowiło 22 wędkarzy, w tym pięciu juniorów i jedna kobieta

Poprzedni
Następny