15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bączkowski, „Szałaputki” i nie tylko

Biblioteka – Miejsce na Czasie: tydzień pełen kultury i przygód

W Kaźmierzu, w trakcie tegorocznego Tygodnia Bibliotek, hasło „Biblioteka – Miejsce na Czasie” było źródłem inspiracji, stając się zaproszeniem do podróży przez świat literatury, sztuki i emocji. To wyjątkowa okazja do zagłębienia się w świat książek oraz odkrycia różnorodnych form rozrywki.

W organizowanych przez zespół Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu wydarzeniach, każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Od koncertów, przez spotkania autorskie dla dzieci, po inspirujące podróże z wyjątkowymi ludźmi.

W Kaźmierzu Tydzień Bibliotek otwarto Muzycznym Stand Up’em Pawła Bączkowskiego.

To najnowszy program artystyczny i autorski show wokalisty, który jest historią muzyki w pigułce. Bogate życie artystyczne, skłoniło muzyka do podzielenia się z publicznością wspomnieniami. Był to stand up z piosenkami śpiewanymi na żywo, a koncert zakończyły owacje na stojąco.

 

Dla najmłodszych czytelników również przygotowano wyjątkowe atrakcje. Spotkanie z autorem Grzegorzem Kasdepke zorganizowano w ramach programu Blisko, Bliżej, Biblioteka – Oni Też Czytają i Polecają. Autor książek z poczuciem humoru opowiadał o swoim dzieciństwie, pracy oraz o swoich książkach, czytając ich fragmenty i wywołując przy tym zachwyt i salwy śmiechu. W połowie spotkania głos otrzymały dzieci, które zasypały autora przeróżnymi pytaniami, związanymi z jego twórczością, ale i życiem osobistym. Pan Grzegorz chętnie udzielał na nie wszystkie odpowiedzi. Na koniec był czas na obiecane wcześniej autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Każdy, kto marzy o odkrywaniu odległych zakątków świata, mógł uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem. Prezentacja Wiktorii Kotwickiej, ukazująca niezwykłą wyprawę jej ojca przez Amerykę Południową, była nie tylko podróżą geograficzną, lecz także podróżą przez emocje i historię rodzinnej pasji.

Nie zabrakło filmowych seansów dla dzieci oraz spektaklu lalkowego „Szałaputki” w wykonaniu Teatryle. Teatr przyciągnął nie tylko najmłodszych widzów, ale także tych nieco starszych, zachwycając swoją formą i przesłaniem. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji i zachwyciło naszych widzów.

Tydzień Bibliotek w Kaźmierzu to nie tylko zwykłe wydarzenia kulturalne. To czas, w którym czytelnicy i miłośnicy sztuki mogli się spotkać, dzielić pasją i czerpać inspirację z bogactwa literatury i kultury. Biblioteka to miejsce dla każdego, kto pragnie odkrywać świat poprzez strony książek i sztuki.

(AW)

Poprzedni
Następny