15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Gwiazdkowe turnieje karateków

 Umocnić wiarę w siebie

W ostatnich tygodniach starego roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin Pniewy uczestniczyli w trzech turniejach gwiazdkowych. Jeden z nich odbył się w Pniewach.

Pierwszy z nich, a w zasadzie pierwsza część turnieju, który został dokończony w Poznaniu, odbyła się 26 listopada w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach. To była część turnieju, w formule kumite. Druga część turnieju, w formule kata, została rozegrana w sali gimnastycznej przy SP nr 18 w Poznaniu, we wtorek 6 grudnia. Sędzią głównym zawodów był Shihan Mirosław Kopielski – 5 dan. – Dzięki zaangażowaniu i materialnemu wsparciu władz gminy Pniewy udało się zorganizować zawody, w których bardzo liczny udział wzięły dzieci i młodzież mieszkająca na terenie gminy – mówi o zawodach w Pniewach Julia Kowalka z UKS Karate Kyokushin Pniewy. W Poznaniu wystartowali również dorośli zawodnicy z Pniew. – W turnieju wzięły udział zarówno dzieci, młodzież oraz dorośli. Kilkudziesięcioosobowa grupa zawodników została podzielona na kategorie według płci, wieku i wagi. W zawodach wystartowało kilkunastu zawodników z UKS Kyokushin Karate Pniewy. Od samego początku atmosfera turnieju była bardzo elektryzująca. Zawodnicy zaprezentowali silną wolę walki w czym bardzo wspierali ich widzowie dopingując okrzykami i brawami. Turniej był doskonałą okazją aby nauczyć się wzajemnego szacunku, a także podzielić się wiedzą i doświadczeniem – podsumowuje Julia Kowalka. Na zakończenie turnieju zostały wręczone puchary i dyplomy wszystkim zawodnikom, którzy zdobyli miejsca na podium w kategoriach, w których walczyli. Podopieczni Sensei Zbigniewa Malinowskiego z UKS Kyokushin Karate Pniewy zdobyli łącznie 15 pucharów. Miejsca na podium zdobyli sempai: Emila Czekała, Nicola Nowak, Julia Nowak, Lena Nowak, Adam Frelich, Jakub Golcz, Jan Korpik, Bartosz Patela, Tomasz Dobak, Bartosz Zaganiaczyk, Nikodem Schabek, Maciej Dominiak, Stanisław Szajek, Antoni Szajek i Paweł Szulc.

We wtorek 20 grudnia w sali sportowej OSiR w Pniewach zorganizowano zawody dla wszystkich członków pniewskiej sekcji Karate Kyokushin. – Dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali ze sobą w formule kata i kumite. Wzajemnej rywalizacji towarzyszyły sportowe emocje. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach otrzymali dodatkowe nagrody – relacjonuje Julia Kowalka. Miejsca na podium zdobyli sempai: Nicola Nowak, Lena Nowak, Julia Nowak, Olga Karkowska, Laura Łodyga, Łucja Chamczyk, Emilia Grupa, Zwiezdana Bogdanović, Julia Myśliwiec, Jakub Kandulski, Jakub Golcz, Bartosz Patela, Maciej Bartkowiak, Bartosz Zaganiaczyk, Maciej Dominiak, Michał Korpik, Paweł Szulc, Cyprian Wrembel, Jakub Zuzek, Filip Chamczyk, Iwo Obrodzki, Szymon Cieślarczyk, Jan Barabasz i Antoni Szajek. – Rozegrane turnieje z pewnością zostaną zapamiętane przez wszystkich uczestników, a towarzyszące im sportowe emocje na długo pozostaną żywe w ich pamięci. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i umocnić swoją wiarę w siebie.
Bardzo dziękujemy burmistrzowi oraz radnym miasta i gminy Pniewy, a także wszystkim osobom, którym na sercu leży harmonijny rozwój fizyczny i psychiczny dzieci oraz młodzieży w przygotowaniu bezpiecznych warunków do profesjonalnej rywalizacji – powiedziała „Gazecie” Julia Kowalka, reprezentująca UKS Karate Kyokushin Pniewy.

(sc)

Zdjęcie: Karatecy rywalizowali m.in. w hali, w której na co dzień trenują

Fot. UKS Karate Kyokushin

 

Poprzedni
Następny