15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Grand Prix dla Grzebieniska

Blisko sześćdziesięciu młodych artystów wzięło udział w czwartek 27 października w jubileuszowym X Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Szamotułach. Konkurs, zainicjowany przez Małgorzatę Jagiełłowicz i Marię Tomkowiak, organizuje od początku Szkoła Podstawowa nr 2.

Wykonawców podzielono na dwie kategorie – chóry i soliści. Prezentacjom przysłuchiwało się jury w składzie: Remigiusz Skorwider, Edyta Kindel i  Danuta Mazur-Majchrzycka.

Nagroda główna – Grand Prix – trafiła do zespołu „Piątki” ze Szkoły  Podstawowej w Grzebienisku.

W kategorii chórów zwyciężył chór szkolny ze Szkoły Podstawowej w Ostrorogu. Kolejne miejsca zajęły: SP nr 2 oraz SP nr 1 w Szamotułach.

W kategorii solistów pierwsze miejsce przypadło w udziale Wiktorii Szymańskiej ze Szkoły Podstawowej w Grzebienisku, drugie Wiktorii Szuflak ze Szkoły Podstawowej w Ostrorogu, a trzecie Szymonowi Grzesiak ze Szkoły Podstawowej w Baborowie.

(mal)

FOTO: Na scenie kina Halszka, gdzie odbywał się przegląd, wystąpiły dziewczęta z grupy Prestige działającej przy „dwójce” pod kierunkiem Joanny Tuszyńskiej.  Zaprezentowały m.in. poloneza husarii

Poprzedni
Następny