15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Gospodynie ze Słopanowa na medal!

Nagrody w konkursie dla KGW „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!” wręczone

– Cieszę się bardzo, że spotykamy się na gali finałowej konkursu, który spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wpłynęło na niego aż 280 prac z całej Polski. Wszystkie bardzo dobre – powiedziała Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, otwierając uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!”

Konkurs adresowany był do kół gospodyń wiejskich wpisanych do Krajowego Rejestru KGW prowadzonego przez ARiMR, a ich zadaniem było wykonanie przedmiotu, który mógłby zostać wykorzystany w działaniach informacyjnych i promocyjnych agencji. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Jury zdecydowało, że oprócz trzech nagród głównych przyzna także dwadzieścia siedem wyróżnień, w tym sześć specjalnych. Jedno z tych sześciu specjalnych – lodówkę turystyczną – otrzymały gospodynie ze Słopanowa. To ich kolejny sukces w tym roku. Nagrodzona została lniana torba z haftem przedstawiającym źdźbła zboża w złotawo-żółtym kolorze oraz… prosiaczkiem w kieszonce, autorstwa Weroniki Szulc.

Gośćmi gali finałowej, która odbyła się we wtorek 9 listopada w siedzibie ARiMR w Warszawie, były Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa oraz Małgorzata Gośniowska-Kola, p.o. dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

– Nie ulega wątpliwości, że osoby działające w kołach gospodyń wiejskich są niezwykle utalentowane, aktywne. To osoby, którym się po prostu chce. Chce się zmieniać rzeczywistość wokół siebie, robić coś dobrego dla swoich lokalnych społeczności. Cieszę się, że ARiMR postanowiła po te talenty sięgnąć – mówiła wiceminister Anna Gembicka.

Małgorzata Gośniowska-Kola zadeklarowała, że KOWR, „ucząc się od agencji”, również włączy się w przedsięwzięcia mogące być wsparciem dla działalności kół gospodyń wiejskich. Zwracając się bezpośrednio do laureatów konkursu powiedziała:  W życiu każdego człowieka niezmiernie ważna jest pasja. Gratuluję państwu tej pasji. Ona przekłada się także na życie państwa społeczności i rodzin.

Obecni na uroczystości laureaci oraz wyróżnieni w konkursie otrzymali z rąk prezes ARiMR, wiceminister rolnictwa i szefowej KOWR, dyplomy i nagrody.

 

(mal), ARiMR

 

Na zdjęciu: Nagrodzona torba z prosiaczkiem ze Słopanowa, autorstwa Weroniki Szulc

foto WERONIKA SZULC

Poprzedni
Następny