15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Gmina Kaźmierz przed kolejną inwestycją

Trwają prace przy rozbudowie ul. Reja w Kaźmierzu, a samorząd przygotowuje już kolejną inwestycję drogową. Ogłoszono przetarg na rozbudowę ulic Szkolnej w Kaźmierzu i Topazowej w Kiączynie.

Środki na rozbudowę ul. Szkolnej i Topazowej gmina ma zagwarantowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 30 maja ubiegłego roku, wojewoda Michał Zieliński wręczył przedstawicielowi gminy Kaźmierz promesę na kwotę 4.702.500 zł z przeznaczeniem na wyżej wymienione zadanie.

W ramach zadania, łączna długość rozbudowywanych dróg wyniesie około 920 metrów bieżących. Szerokość dwukierunkowej jezdni z nawierzchni bitumicznej wynosić ma 5,5 m. Rozbudowa przewiduje częściową zmianę organizacji ruchu w części ulicy Szkolnej jako jednokierunkową, o szerokości jezdni 4 m. Zaprojektowano ścieżki pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów, drogi rowerowe o szerokości 2 metrów, chodniki o szerokości od 1,5 do 2,0. Chodniki zostaną wykonane z płyt chodnikowych, natomiast ścieżki pieszo – rowerowe i drogi rowerowe będą miały nawierzchnię bitumiczną. Odwodnienie powierzchniowe jezdni oraz chodników zabezpieczy się przez nadanie im spadków podłużnych i poprzecznych.

(sc)

Zdjęcie: Gmina Kaźmierz będzie realizowała rozbudowę ul. Szkolnej

Poprzedni
Następny