15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Festyn św. Marcina w Pniewach

Odebrał klucz do bram miasta

       Z okazji Dnia Niepodległości, na festyn ku czci św. Marcina na osiedlu przy ul. Spacerowej w Pniewach rokrocznie przyjeżdża św. Marcin na koniu. Tak też było i w tym roku.

Od 2011 roku mieszkańcy miasta i gminy zapraszani są na kawę i rogale na osiedle przy ul. Spacerowej. Impreza nie odbyła się tylko raz, w roku 2020, z powodu pandemii. Kulminacyjnym wydarzeniem festynu jest przyjazd świętego Marcina na koniu, w postać którego wciela się jeden z członków Stowarzyszenia Miłośników Koni i Sportów Konnych „Luzak”. W obecności wszystkich uczestników zabawy, burmistrz gminy wręcza rokrocznie św. Marcinowi klucze do bram miasta. Św. Marcin zazwyczaj bardzo szybko zostaje otoczony chętnymi uwiecznienia się wraz z nim na wspólnej fotografii.

Dla dzieci przygotowano gry, zabawy i balony w barwach narodowych, dorośli mogli skosztować kawy, wszyscy mogli poczęstować się rogalami. Organizatorami festynu byli: burmistrz gminy Pniewy, grupa radnych, Stowarzyszenie Kupców Pniewskich oraz Stowarzyszenie Miłośników Koni i Sportów Konnych „Luzak”.

(sc)

Zdjęcie: Każdy chciał mieć zdjęcie ze św. Marcinem

Poprzedni
Następny