15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom

Z końcem lipca ks. Mariusz Marciniak, dotychczasowy proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach, w ramach rotacji przechodzi do innej parafii.

W związku z tym grupa inicjująca dokończenie budowy organów w bazylice szamotulskiej czuje się zobowiązana powiadomić mieszkańców Ziemi Szamotulskiej o stanie finansów i zaawansowaniu prac przy ich dokończeniu.

Od chwili ogłoszenia apelu do mieszkańców Ziemi Szamotulskiej, tj. początku roku 2021, do chwili obecnej, czyli końca lipca 2022 r., wpłynęło na konto celowe parafii 82 666,09 zł. Dodatkowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na powyższy cel przyznało 85 000 zł.

Aby zakończyć budowę organów, tak jak to było przewidziane, istnieje potrzeba zakupu kontuaru, czyli serca organów, za około 50 000 euro,  podłączenia elektronicznego piszczałek oraz zestrojenia całego instrumentu.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, tak z kraju, jak i z zagranicy, związanym emocjonalnie z Szamotułami. Prosimy o wyrozumiałość i hojny udział w końcowym dofinansowaniu rozpoczętego dzieła.

Specjalne podziękowania należą się ks. Mariuszowi Marciniakowi za to,  że w swoim czasie podjął poważne wyzwanie inwestycyjne – jednoczesne malowanie wnętrza bazyliki, jak i rozpoczęcie budowy organów. Mamy nadzieję, że pod koniec I kwartału 2023 r. usłyszymy brzmienie nowego instrumentu – fugę d-moll J.S. Bacha albo Alleluja z Mesjasza Friedricha .Händla, w wykonaniu naszego organisty Michała Dąbrowskiego.

 

  1. Bekasiak, J. Grabowski, P. Łączkowski

Na zdjęciu fragment plakatu autorstwa Damiana Kłaczkiewicza

Poprzedni
Następny