15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Duża szansa na obwodnicę Szamotuł

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w stolicy powiatu

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński oraz poseł Marta Kubiak (PiS) spotkali się z członkami Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatykami partii w szamotulskim Muzeum – Zamek Górków. Omawiano bieżącą politykę rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Drugim tematem spotkania było zaawansowanie w budowę obwodnicy Szamotuł.

Członków i sympatyków interesowała sytuacja w służbie zdrowia. Uczestnicy spotkania surowo ocenili pracę jednej z szamotulskich przychodni lekarzy rodzinnych, mając uwagi do nadmiernego wykorzystywania teleporad. Poseł Marta Kubiak zapowiedziała interwencję u dyrektora poznańskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Drugim tematem spotkania było zaawansowanie w budowę obwodnicy Szamotuł. – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył trzy wnioski do rządowego programu. Jeden z nich dotyczy obwodnicy Szamotuł. Wniosek ten był najbardziej zaawansowany w kwestiach formalnych – informowała poseł Marta Kubiak. Z kolei wojewoda Michał Zieliński przyznał, że krótko po złożeniu wniosku podpisał apel, w którym zwrócił się do posłów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu pilskiego z prośbą o priorytetowe potraktowanie szamotulskiej obwodnicy. – Ten apel został skierowany do ministra Adamczyka – informował wojewoda Michał Zieliński.

Uczestnicy spotkania zainteresowani byli także obecną sytuacją w rolnictwie, rozwiązaniami w ramach Polskiego Ładu. Jedno z pytań dotyczyło tzw. piątki dla zwierząt. Poseł Marta Kubiak zdradziła, że projekt ten nie zostanie wcielony w życie.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Wojewoda Michał Zieliński i poseł Marta Kubiak na spotkaniu z Zamku Górków

Na zdjęciu: Wojewoda Michał Zieliński i poseł Marta Kubiak na spotkaniu w zamku Górków

Poprzedni
Następny