15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Drogo? Nie ma co wybrzydzać…

Projektanci mogą przebierać w samorządowych propozycjach

 

Na rynku brakuje chętnych do opracowywania dokumentacji projektowo-kosztorysowych. Parę tygodni temu przekonali się o tym przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Wronki. Ponowiony w części przetarg na zaprojektowanie kilku zadań z branży drogowej nie przyniósł nawet połowicznego sukcesu.

Tylko biuro projektowe Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. z Gdańska złożyło skuteczne dwie oferty i 21 października podpisało umowy z UMiG Wronki. Przygotowuje dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy 540 metrów ślepej drogi gminnej w Samołężu – od przepustu przy zjeździe nad jezioro do posesji nr 76 i 77. Gmina zamierzała wydać na projekt drugiego i kończącego odcinka asfaltowej jezdni najwyżej 100 tys. zł, ale biuro przedstawiło cenę 199 260 zł. Mimo tego propozycja została przyjęta. 29 września na sesji Rada Miasta i Gminy Wronki zgodziła się powiększyć pulę pieniędzy na to zadanie do 200 tys. zł. Dokumentacja ma być gotowa do 13 kwietnia 2024 r. A na razie czekamy na ogłoszenie przetargu na budowę asfaltowej jezdni pierwszej części drogi – od Samołęża do przepustu.

Firma z Gdańska zapewniła sobie pracę także nad dokumentacją budowy asfaltowej jezdni o długości 570 metrów i szerokości 5 metrów na ulicy Bocznej w Nowej Wsi. Koszt projektu miał nie przekroczyć 115 tys. zł, ale jedyna propozycja opiewała na 184 500 zł. I tutaj również na wrześniowej sesji RMiG powiększyła budżet tego zadania do 186 tys. zł. Termin gotowości dokumentacji minie 5 grudnia 2023 r.

Nie było natomiast chętnych na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych na rozbudowę ulicy Mickiewicza we Wronkach o ścieżkę rowerową po stronie bloków (pula wynosiła 150 tys. zł), budowę drogi gminnej Stare Miasto – Marianowo (105 tys. zł) i przebudowę drogi gminnej w Biezdrowie-Osadach, włącznie z budową chodnika po jej północnej stronie (80 tys. zł).

RB

 

Na zdjęciu:

Mieszkańcy ul. Bocznej w Nowej Wsi doczekają się asfaltowej nawierzchni najwcześniej w połowie 2024 r. Dobra informacja jest taka, że ratusz podpisał umowę na wykonanie dokumentacji

Poprzedni
Następny