15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Dogodny dojazd”?

Tak wygląda „dogodny dojazd” do hali sportowo-widowiskowej

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że w powiecie mają powstać trzy punkty szczepień powszechnych w halach sportowo-widowiskowych w Szamotułach, Ostrorogu i Pniewach (szerzej piszemy o tym na str. 5). Jednym z powodów wyboru tych lokalizacji jest dogodny dojazd.

Kłopot w tym, że w Ostrorogu wrażenie dogodnego dojazdu pryśnie na ostatnich 160 metrach. Dlaczego? Bo jedyna prowadząca do hali ulica Ogrodowa jest tylko parodią ulicy. Nieznośnie dziurawą i wąską, mieszczącą na szerokość jeden pojazd.

Nie widzę tam miejsca na sznur samochodów z pasażerami czekającymi w kolejce do szczepień. Jak będą wymijać się z autami tych, którzy właśnie zostali zaszczepieni? Pamiętajcie, że przyjedzie tam wielu kierowców, którzy nigdy tamtędy nie jeździli, więc nie wiedzą, jak żyć z Ogrodową. Zdjęcie pokazuje zagęszczenie zaparkowanych samochodów przy hali sportowo-widowiskowej podczas większej imprezy. Przy czym najwęższy odcinek ulicy Ogrodowej – widoczny na drugim planie – pozostawał jeszcze pusty. Którędy dojedzie karetka pogotowia lub straż pożarna?

RB

Poprzedni
Następny