15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Docenione za mirabelki

Sukces KGW w Słopanowie

           W minioną środę w Biurze Powiatowym ARiMR w Szamotułach gościły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Słopanowie, laureatki etapu wojewódzkiego konkursu kulinarnego „Skarby wielkopolskiej spiżarni”.

Kierownik biura agencji Sławomir Hazak wręczył gospodyniom ze Słopanowa okolicznościowy dyplom i pogratulował sukcesu w kulinarnym konkursie. Jego podsumowanie odbyło się 3 października w Marszewie. KGW w Słopanowie otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie „Skarby wielkopolskiej spiżarni” za mus mirabelkowy, podczas Pikniku Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych. Panie ze Słopanowa zwyciężyły w kategorii przetworów słodkich. Kolejne nagrody w tej kategorii zdobyły: KGW „Gotowe na wszystko” z Krzycka Małego za „Dżem truskawkowy z kwiatami z czarnego bzu” oraz

KGW Piła za „Dżem dyniowo-pomarańczowy”. W kategorii przetwory wytrawne/słone/pikantne: I miejsce przyznano KGW Zielniczki za „Wytrawny sos śliwkowy do wędlin i mięs”, drugą nagrodę odebrały przedstawicielki KGW w Modliszewie „Nowoczesne Panie” za „Chrupaczki na ostro”. Trzecią nagrodę wywalczyły panie z KGW w Gąsinie za „Sałatkę z cukinii”.

(sc)

Fot. ARiMR Szamotuły

Na zdjęciu zwyciężczynie w kategorii przetworów słodkich – KGW Słopanowo

Poprzedni
Następny