15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Do jesieni nowe asfalty w Kluczewie

Nagroda za świetne dożynki

Dwie gminne ulice w Kluczewie mają szansę na dużą poprawę jakości nawierzchni jeszcze w tym roku. Gmina Ostroróg uzyskała promesę na dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

To realizacja tego, o czym powiedział na zebraniu w Rudkach we wrześniu 2020 r. burmistrz Roman Napierała, pytany o inwestycyjne plany gminy: – Chcemy trochę więcej dać na przyszły rok do Kluczewa, bo zrobili piękne dożynki (w 2019 roku – przyp. RB), a nic nie dostali w zasadzie.

Sołtys i radny z Kluczewa Krzysztof Szal nie przebierał w słowach, co o tym myśli. W końcu Urząd Miasta i Gminy Ostroróg ogłosił postępowania na przebudowę dwóch dróg dojazdowych do gruntów ornych w Kluczewie, bo do takich dopłaca Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Bez wątpienia oba odcinki prowadzą w kierunku pobliskich pól. Jeżeli uda się wybrać wykonawców przy pierwszych próbach, to ulice będą gotowe najpóźniej w listopadzie 2021 r.

Głęboki lifting przejdzie fragment ulicy przy blokach i domach jednorodzinnych, od numeru 26A do 35, liczący ponad 245 metrów długości. W planie jest m.in. skucie starej dziurawej nawierzchni, wyrównanie podbudowy i ułożenie nowej asfaltowej warstwy ścieralnej, a także przełożenie kostki na wjazdach i chodnikach. Jezdnia będzie mieć szerokość 4 metrów. Otwarcie ofert nastąpi 19 lipca, a kryteriami wyboru będą cena (60%) i okres gwarancji (40%). Wybrany wykonawca otrzyma 100 dni na realizację zadania.

Gmina liczy również na pozytywne rozstrzygnięcie przetargu na utwardzenie części gruntowej ulicy zaczynającej się przy krzyżu i kamieniu pamiątkowym poświęconym księdzu Marianowi Konopińskiemu. Według projektu zbudowana od podstaw jezdnia asfaltowa będzie mieć długość 160 metrów, szerokość 4 metrów (przy skrzyżowaniu z drogą powiatową 5,5 metra) i pięć zjazdów do posesji wykonanych z grysu. Asfalt skończy się za posesją nr 14. Otwarcie ofert zaplanowano na 20 lipca. Kryteria wyboru będą takie same jak w przypadku wspomnianej wcześniej ulicy przy blokach. Tym razem zwycięska firma dostanie 90 dni na realizację.

RB

Poprzedni
Następny