15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Czerwone progi przed obwodnicą

Gmina Wronki dodała elementy poprawiające bezpieczeństwo

Po serii wypadków na obwodnicy Urząd Miasta i Gminy Wronki zlecił wykonanie progów akustyczno-wibracyjnych na drogach gminnych przed dwoma skrzyżowaniami w Stróżkach.

Czerwone progi pojawiły się w ubiegłym tygodniu przy skrzyżowaniach Stróżki-las i Stróżki-górka. Rumor i wibracje mają przypominać kierowcom, że zbliżają się do miejsca wymagającego dodatkowej uwagi. Więcej gmina zrobić nie może. Oznakowanie i wyposażenie skrzyżowań leżą w gestii Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jeżeli statystyki wciąż będą niepokojące, WZDW zapowiedziało montaż aktywnych znaków, najwcześniej w 2023 r.

Nie zmienią się na pewno dwie okoliczności pogarszające widoczność, zwłaszcza na skrzyżowaniu Stróżki-Górka. Kierowcom, dojeżdżającym od strony Samołęża, dobra widoczność w lewo na główną jezdnię „otwiera się” dopiero na ostatnich metrach przed obwodnicą. Z kolei widoczność w prawo kaleczą żółte barierki. Niestety, musimy nauczyć się żyć z tymi cechami. Terenu nikt nie zniweluje, a barierki pozostaną.

RB

U góry: Po serii wypadków na obwodnicy Urząd Miasta i Gminy Wronki zlecił wykonanie progów akustyczno-wibracyjnych na drogach gminnych przed dwoma skrzyżowaniami w Stróżkach

Teren przy skrzyżowaniu Stróżki-górka ma niekorzystne ukształtowanie. Tak widać samochody jadące z pierwszeństwem od strony Nowej Wsi, gdy patrzymy od strony Samołęża kilkanaście metrów przed obwodnicą. Dodam, że w tym momencie było widać dachy trzech z pięciu nadjeżdżających aut. Pozostałe dwa kryły się w całości za wzniesieniem. Teraz wystarczy, że kierowca dojeżdżający do obwodnicy jedyny raz i niedbale rzuci okiem w tę stronę. Błędnie uzna, że „Nie widać świateł, to nic nie jedzie” i za moment mamy wypadek

 

Poprzedni
Następny