15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Cudowne chwile z integracją w Bobulczynie

Zabawa w stylu country

Stowarzyszenie „Aktywne Kobiety” z Bobulczyna było organizatorem niezwykłej corocznej imprezy, odbywającej się w bobulczyńskim parku. Na kilka godzin to urokliwe miejsce zamieniło się w westernowe miasteczko.

Przypomnijmy, że pierwsze „Integracje” odbyły się w czerwcu 2018 roku. Tematem przewodnim drugiej edycji w 2019 r. było wiejskie wesele, a teraz mieliśmy przegląd kultury country. Organizatorzy zadbali o detale tworzące odpowiedni klimat – nie zabrakło wszędobylskich snopków, papierowych kaktusów i szyldów stylizowanych na westernowe miasteczko. W parku można było spotkać wielu weekendowych kowbojów, jeszcze liczniejsze kowbojki (czyli cowgirls), szeryfów i łowców nagród. Na łamiących prawo czekały dyby, niewielkie jail (więzienie) i plakat z napisem „Wanted” (poszukiwany) z nagrodą wysokości tysiąca dolarów. Przy każdym z tych elementów można było pozować lub wsadzić weń głowę (a czasem i ręce), żeby zrobić sobie pamiątkową fotkę.

Na scenie pojawili się – tańczący lub śpiewający – goście ze stowarzyszenia „Mamy Dzieciom” w Dobrojewie, z Koła Gospodyń Wiejskich w Samołężu, Klubu Seniora „Jaśki” z Ostroroga, Antoni Teo z gitarą, wyspecjalizowany w śpiewaniu country, a także gospodynie imprezy ze stowarzyszenia „Aktywne Kobiety” i zdolni artyści z Bobulczyna: Antek Kaczmarek oraz Przemek i Paula.

Strażacy serwowali fasolkę po bretońsku ukrytą pod nazwą „fasolka Sherrifa”. Obok znajdował się stragan z szyldem „Dzikie Jadło”, gdzie można było za parę złotych kupić kawę, herbatę, wodę, pączki, eklery, ciasta i unikatowe wypieki domowe. Łasuchy wpadały tam w typową pułapkę „Osiołkowi w żłoby dano”.

Dodatkowymi atrakcjami sobotniej imprezy były nadmuchiwane zjeżdżalnie, przejazdy bryczką, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, tymczasowe tatuaże, fotobudka i przekąski. Można było sprawdzić swoją kondycję w konkurencji sprawnościowej na drążku.

Pod wieczór do parku zajechała zmotoryzowana grupa „Piastowie Dróg Wielkopolskich”, znająca się dzięki internetowi, czyli obstawiana przez dwa polonezy caro duża grupa motocyklistów, a za nimi ciągniki siodłowe, które tym razem przyjechały solo, bez naczep. Ich kierowcy musieli wykazać się spostrzegawczością, żeby bezkolizyjnie wjechać do parku, gdyż wielka brama powitalna z napisem „Country Bobulczyn wita!!!” okazała się za niska. Przynajmniej było z czego pożartować. Po ósmej wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Jurad.

– Kurz po wczorajszych „Integracjach” już opadł, a my banalnie wszystkim dziękujemy za to, że byliście za nami. Bez Was impreza by się nie udała – podsumowali organizatorzy.

W organizacji imprezy czynnie pomogli druhowie z OSP Bobulczyn, przedstawiciele Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ostroróg oraz Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg. Nie zawiedli sponsorzy: sklep „Żabka” Renaty Woźniewskiej, Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Bobulczyn, sklep „Majster” Kaczmarek, hurtowania „Delfin” Zdzisława Kwaśnego, sklep spożywczy Kazimiery Kałek, Krzysztof Cebernik, „Plantex” Wronki, piekarnia „Iwona” Mariusza Woelka, Kettler Polska, TOMIS Auto-Części Tomasza Gumnego, T.M. Kaczmarek, Leszek Smogulski, Krzysztof Biniak, Hubert Kaźmierczak, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. w Szamotułach, Maciej Nożyński i AMD TRANS A.M. Bartkowiak.

RB

Na zaproszenie „Aktywnych Kobiet” do Bobulczyna chętnie przybyły sąsiadki

 

Z programem artystycznym wystąpił Klub Seniora „Jaśki” z Ostroroga

 

Na scenie śpiewa rodzinny duet z Bobulczyna – Przemek i Paula.

 

Stragan „Dzikie jadło” serwował również domowe, zupełnie oswojone wypieki

 

Każdy mógł spróbować wydoić sztuczną krowę. Niezmiernie cierpliwą i niekopiącą

 

Piastowie Dróg Wielkopolskich właśnie dojeżdżają do Bobulczyna

Poprzedni
Następny