15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Chórzyści zaśpiewali dla przyjaciół

Występy śpiewaków nad Morminem po 2 latach przerwy

 

Pięć zespołów śpiewaczych wystąpiło w niedzielę 25 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Mormin. Tegoroczny przegląd miał bardziej kameralny i towarzyski charakter niż poprzedni.

Wielkopolski Przegląd Zespołów Wokalnych, Kabaretów i Osób Niepełnosprawnych, organizowany co roku przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ostroróg, ostatni raz odbył się w czerwcu 2019 r. Wtedy udział wzięło w nim 11 zespołów. Rok później miał przymusową przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa.

W 2021 r. imprezie udało się powrócić do kalendarza, choć miała bardziej charakter przyjacielskiego spotkania towarzyskiego niż koncertu dla szerszej publiczności. Chórzyści śpiewali dla innych chórzystów, z którymi dobrze znają się od lat oraz dla zaproszonych gości. Tym honorowym był senator RP Jan Filip Libicki, siedzący przy stole obok członka zarządu powiatu Andrzeja Grzeszczyka, burmistrza Romana Napierały i szefowej biblioteki w Ostrorogu Karoliny Bloch.

Przegląd rozpoczęli po godz. 13 gospodarze, czyli chór „Ostrorogskie Jaśki”. Później w kolejności na scenie pojawiły się zespoły „Kaźmierzanka”, „Chojanki”, „Przemysław II” i „Rożnowianie”. Czekający na swoją kolej odpoczywali przy stołach z ciastkami i napojami. Tradycyjnie nie wybierano zwycięzcy. Wszystkie zespoły otrzymały upominki i dyplomy uczestnictwa.

Miejsca w amfiteatrze wystarczyło, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników. Po występach czekał na nich obiad. Potem rozpoczęła się zabawa taneczna, w której prym wiódł didżej Sound & Light.

RB

 

Goście z Kaźmierza poprosili pozostałych o włączenie się do zabawy. No i okazało się, że to „Ostrorogskie Jaśki” śpiewały najgłośniej i tańczyły najładniej

 

Jako trzeci na scenie wystąpił zespół śpiewaczy „Chojanki” pod kierownictwem Aleksandry Jankowskiej i dyrekcją artystyczną Marka Tylki

Poprzedni
Następny