15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Chłodne poranki w obrzyckim posterunku

Komenda zleci wymianę instalacji centralnego ogrzewania

22 września Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła postępowanie (w trybie zapytania o cenę) na wymianę instalacji centralnego ogrzewania w budynku Posterunku Policji w Obrzycku.

Przypomnę, że 20 grudnia 2017 r. minister Mariusz Błaszczak reaktywował Posterunek Policji w Obrzycku po termomodernizacji budynku, co nadało mu efektowny wygląd zewnętrzny. Wtedy nie ruszono starego systemu ogrzewania. Teraz zlecono jego wymianę niemal w całości z montażem nowego kotła grzewczego, zewnętrznie ocynkowanych rur ze stali węglowej, kompaktowych grzejników blaszanych i pomp wymuszających obieg.

Źródłem ciepła ma być kocioł elektryczny o mocy 24 kW. Stary kocioł na paliwo stałe (z dodanym wymiennikiem ciepła) pozostanie w odwodzie, zapewne na czarną godzinę. Komenda wojewódzka zasugerowała w zapytaniu o cenę marki i typy urządzeń, które mają być zamontowane, skrótowo dopisując „na przykład”.

Chętne firmy musiały wykazać się dużym refleksem (lub wcześniejszą wiedzą o zamiarach inwestycyjnych policji), gdyż termin składania ofert minął 27 września. Do czasu zamknięcia tego numeru „Gazety” wynik postępowania nie został podany. Ewentualny zwycięzca dostanie 30 dni na realizację.

RB

 

Na zdjęciu:

Wymiana instalacji centralnego ogrzewania budynku Posterunku Policji w Obrzycku ma potrwać do 30 dni. Lepiej, żeby w październiku nie było mroźnych nocy

Poprzedni
Następny