15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Brzechwa przyjmuje elektrośmieci

Już po raz drugi Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach przystąpił do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji, jak podaje szkoła, jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.
W zamian za zebrany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny uczelnia otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. – Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci – zachęcają organizatorzy zbiórki.

Wspaniała okazja, aby legalnie pozbyć się starego i popsutego sprzętu bez żadnych formalności. Nic nie musi trafiać do rowów i lasów, a szkoła może dzięki temu zyskać – podkreśla radny gminny Bartosz Węglewski.

Do włączenia się do akcji ZSS zaprasza również firmy i instytucje, które mogłyby oddać zużyty sprzęt na rzecz szkoły. Pamiętajmy, że im więcej sprzętu uda się zebrać, tym bon o wyższej wartości trafi do Brzechwy. W ubiegłym roku udało się zebrać aż 8,5 tony odpadów. Może w tym roku uda się więcej?

Zbiórka potrwa do 5 października. Miejsce akcji: Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, ul. Kołłątaja 1, Szamotuły (elektrośmieci będą składowane w głębi parkingu usytuowanego po prawej stronie szkoły).

(mal)

FOTO: Na miejsce zbiórki można dostarczyć stare komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable itp. Nie można podrzucać tonerów i świetlówek

Poprzedni
Następny