Budynek oddano do użytku zaledwie kilka lat temu
Mieszkańcy stolicy powiatu i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 zastanawiają się, dlaczego trwa remont nowego skrzydła tej placówki oświatowej, skoro zostało ono oddane do użytku zaledwie kilka lat temu.
– Widocznie dobudowane zaplecze zostało wykonane kiepska metodą. Spieszono się z jego ukończeniem. Wszystko przebiegało szybko, szybko. Był wielki szał… Teraz okazuje się, że szczyty dodatkowego obiektu kruszą się i odpada z nich tynk. Jak można było zaakceptować tak prowizoryczną chałturę? – dziwi się, nie kryjąc oburzenia, młody mieszkaniec, nasz czytelnik. Ostatnio przechadzał się on ze swą pociechą po okolicy szamotulskiej „trójki” i postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami z naszą redakcją.
– Prowadzone prace dotyczą gwarancyjnych usterek. Polegają one na usuwaniu odprysków na elewacji, powstałych między innymi od śladów piłek rzucanych przez dzieci. Ponieważ ściany budynku były białe, nieestetycznie to wyglądało. Firma, która dobudowywała dodatkowe zaplecze szkolne, zobowiązała się odświeżyć elewację w ramach zgłoszonej reklamacji. Pogoda trochę utrudniła nam przebieg prac. Ale mamy zapewnienie, że do 1 września zostaną one ukończone. Poprosiliśmy wykonawcę zrealizowanej dla nas inwestycji o dokonanie poprawek, bo w tym roku mija pięcioletni okres gwarancji na dobudowane zaplecze edukacyjne – tłumaczy cierpliwie, uspokajając zaniepokojonych mieszkańców, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach Tomasz Runowski.
Dyrektor dodaje, że już wcześniej pojawiały się problemy z przeciekaniem wody przy zamontowanych rynnach. By je wyeliminować, dokonano między innymi odpowiedniej regulacji drzwi.
– Obawiałem się, że kłopoty powrócą po ostatnich wielkich ulewach, ale na szczęście nic się nie stało – wyjaśnia T. Runowski.
Usuwaniem gwarancyjnych usterek zajmuje się firma Ciepłownik z Przeźmierowa. Stworzyła ona nowe zaplecze „trójki” za sumę około 3 mln zł. Dobudowana część zajmuje powierzchnię w granicach 200 – 300 m kw. Znajdują się w niej cztery w pełni wyposażone sale lekcyjne oraz jedna większa, przystosowana do zajęć korekcyjnych. W nowym skrzydle mieszczą się również sanitariaty i pomieszczenia socjalne.
Konstrukcja dodatkowego obiektu edukacyjnego jest murowana i przeszklona. Budynek wieńczy drewniany dach, obity blachą.