15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Białasik uspokaja. Prace trwają

3 stycznia szamotulscy radni gminni spotkali się z miejscowymi kupcami aby przedyskutować konieczne zmiany w organizacji ruchu na zrewitalizowanym Rynku. Chodziło głównie o zezwolenie właścicielom sklepów na spokojny, bezstresowy, rozładunek towarów. Mimo upływu miesiąca, zmian nie dostrzega radna Ilona Kaluga.

– 24 stycznia miało miejsce uroczyste otwarcie Rynku. Ale tak nie do końca mieszkańcy i kupcy z centrum są zadowoleni – mówi radna. – Niedawno spotkałam się z przedsiębiorcami i te osoby do dzisiaj nie otrzymały odpowiedzi na swoje postulaty. Kiedy więc otrzymają odpowiedź w sprawie zmian w organizacji ruchu umożliwiających rozładunek towarów, kiedy wydłużony zostanie czas na rozładunek na ulicy Średniej? No i pytają kupcy, czy z życzliwości straż miejska nie będzie deptać im po piętach, kiedy parkują w pobliżu swoich sklepów?

Roman Białasik, kierownik wydziału inwestycji w urzędzie miejskim zapewnia, że prace nad konieczną korektą organizacji ruchu na Rynku trwają, „ale nie są jeszcze zakończone”.

(mal)

FOTO: Radna Ilona Kaluga (na zdjęciu z szamotulskimi kupcami) zaniepokojona jest brakiem zmian w organizacji ruchu na Rynku, mimo poczynionych 3 stycznia ustaleń

Poprzedni
Następny